AKTOB – Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği

Blog

Tarafından: aktob 0

Sn. Bekir Akkaş’ı kaybettik.

AKTOB önceki dönem Yönetim Kurulu Üyemiz, BETUYAB Genel Müdürü, sektörümüze büyük emekleri geçen Sn. Bekir Akkaş’ı kaybettik. Başımız Sağolsun.

Kategori: Duyurular
Devamını Oku
Tarafından: aktob 0

Ekonomik İstikrar Kalkan Paketi Açıklandı

Dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’de de ekonomik aktivitelerin devamlılığı için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeni tip koronavirüs ile mücadele kapsamında açıkladığı “Ekonomik İstikrar Kalkanı” paketi uygulamaya konuldu.  19 maddelik paket için 100 milyar tl bütçe ayrıldı.

18.03.2020 tarihinde Koronavirüs (Covid-199) salgını nedeniyle  açıklanan “Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi”nde yer alan  “Kısa Çalışma Ödeneği” devreye alındı.

Covid-19 salgınından olumsuz etkilendiği gerekçesiyle kısa çalışma uygulamak isteyen işverenler, 23.03.2020 (Yarın) tarihinden itibaren Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri ve Hizmet Merkezlerine özel olarak oluşturulan elektronik posta adreslerine gerekli belgeleri göndermek suretiyle başvurabileceklerdir.

Kısa Çalışma Ödeneği Başvuru Linki 

Kategori: Duyurular
Devamını Oku
Tarafından: aktob 0

Son gelişmelere ilişkin bilgilendirme

Çin Halk Cumhuriyetin’de başlayan ve dünyaya yayılan noval koronavirüs nedeniyle, sadece dünya turizmini değil, dünya ekonomisini etkilediği ortadadır.

Bu nedenle, süreci sakin bir şekilde takip ederek, istikrarlı bir turizm varış noktası olduğumuzu, bir kez daha göstermemiz gerekmektedir.

Bu noktada iletişim çok önemlidir. Sayın Kültür ve Turizm Bakanımız ve Bakanlığımızla yakın iletişim içerisindeyiz.

Alınması gereken önlemler ve sektörün ihtiyaçları olan talepleri istişare etmiş bulunmaktayız.

Önümüzdeki hafta açıklanacak olan destekler; yalnızca turizme değil, tüm sektörlere yarar sağlayacak entegre bir uygulama olacaktır.

Bu çerçevede, yaşadığımız sürecin ve etkilerinin küresel bir durum olduğunu ve bu durumun ortadan kalktığında, turizm sektörünün yeniden istikrarlı büyüme eğilimine gireceği inancını taşımaktayız.

Bugüne kadar övündüğümüz misafir memnuniyetini yeniden en üst seviyede tutacağımızı, tüm paydaşlarımıza tekrar iletmek isteriz.

Ayrıca; Almanya, Avusturya, Hollanda, Belçika, Norveç, İsveç, Danimarka, İspanya ve Fransa ülke vatandaşlarının geri dönüşlerinin sağlanması için Antalya Valiliği başkanlığında toplantı yapılmıştır. Bu çerçevede 21 mart tarihine kadar uçuş planlamaları yapılmıştır.  21 Mart ve sonrası bu ülkelere uçuşların durumu oluşacak ihtiyaca göre ayrıca açıklanacaktır.

Bu süreci tüm paydaşlar ile beraber ve umutlu bir şekilde yönetip, turizmde bugüne kadar yakalamış olduğumuz başarı ve istikrarı sürdüreceğize eminiz.

AKTOB olarak üyelerimiz ile haftanın 7 günü 24 saat prensibi ile iletişim içerisinde olduğumuzu ve oluşacak her türlü sorunuzu iletmenizi rica ederiz.

Gelişmeler oldukça sizleri sürekli bilgilendiriyor olacağız.

Saygılarımızla

AKTOB

Kategori: Duyurular
Devamını Oku
  • Web Tasarım: Webius Digital