AKTOB – Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği

News Categories: Kongre

03 Kas
Tarafından: aktob 0 0

9. Uluslararası RESORT Turizm Kongresi’nde Geri Sayım Başladı

RESORT TURİZM KONGRESİ’NDE DÜNYA TURİZM DEVLERİ AĞIRLANACAK

Türk turizmi yeni rekorlarla  Dünya turizm devleri arasında yerini aldı.   Yükselen talep ivmesinin pazarlara göre durumu, Türk ve dünya turizminde yaşanan son gelişmeler, yeni trendler RESORT Kongre’sinde ele alınacak. 

Kongrenin ana teması  her yıl olduğu gibi “Geleceğin Turizmi, Turizmin Geleceği” olacak. Farklı konu başlıklarında oturumlarla gerçekleşecek Kongre, 27 Kasım 2019’da  gala açılış programı ile başlayacak.

Bu yıl kongrede Der Touristik CEO’su Sören HARTMANN baş konuşmacı olacak.  Türk ve dünya turizminde  etkin isimleri de  konuşmacı olarak yer alacak.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da,  sektörün durumuna ilişkin soruları içeren anket,  interaktif katılımla gerçekleşecek.

Deniz Bank’ın ana sponsor olarak yer aldığı kongreye bu yıl Antalya Belek’te hizmete açılan NEST Kongre Merkezi ev sahipliği yapacak.

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) organizasyonu ile  gerçekleştirilecek kongreye, yurtiçinden ve yurtdışından seyahat endüstrisinde yer alan turizmin bütün kesimleri ile finansman, danışmanlık, yatırım, işletme, yönetim, tedarikçi firmaların üst düzey , karar verici temsilcileri katılacak. Geçtiğimiz yıl 1300 kişinin katılım sağladığı kongreye bu yıl  yaklaşık 1500  civarı katılım bekleniyor.

Geniş bir basın ve medya grubu tarafından izlenen kongre,  #resortkongresi twitter hesabı ve www.aktob.org.tr hesabından canlı yayın yapılacak.

Devamını Oku
16 Eyl
Tarafından: aktob 0 1

Uluslararası RESORT Turizm Kongre Kayıtları Başladı

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) organizasyonu olan 9. Uluslararası RESORT Turizm Kongresi’nin internet üzerinden kayıtları başladı.

Kongre’de 2019- 2020 yılı ve sonrasına yönelik, Türk turizminin yeri ve geleceği Dünya turizminin önemli aktörleri tarafından değerlendirilecek.

Bugüne kadar; Almanya eski Başbakanı Gerhard Schröder, Thomas Cook CEO’su Peter Fankhauser, TUI CEO’su Peter Joussen, Der Touristik CEO’su Sören Hartmann gibi etkin isimler konuşmacı olarak katıldı.

Bu yıl kongrede Der Touristik Sören HARTMANN baş konuşmacı olacak. Dünya turizm pazarının etkin isimleri de konuşmacı olarak yer alacak.

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) organizasyonu ile  gerçekleştirilecek kongreye, yurtiçinden ve yurtdışından seyahat endüstrisinde yer alan turizmin bütün kesimleri ile finansman, danışmanlık, yatırım, işletme, yönetim, tedarikçi firmaların üst düzey , karar verici temsilcileri katılacak.  Geçtiğimiz yıl 1300 kişinin katılım sağladığı kongreye bu yıl 1500  civarı katılım bekleniyor.

Farklı konu başlıklarında oturumlarla gerçekleşecek Kongre, 27 Kasım 2019’da  gala açılış programı ile başlayacak.

#resortkongresi twitter hesabı ve www.aktob.org.tr hesabından canlı yayın yapılarak kongreye interaktif katılım sağlanabilecek.

Devamını Oku
12 Ara
Tarafından: aktob 0 0

8. uluslararası RESORT Turizm Kongresi Sonuç Raporu Yayınlandı

28-29 Kasım 2018 tarihleri arasında Antalya Miracle Otel ve Baia Otel’de gerçekleşen 8. Uluslararası RESORT Turizm Kongresi geniş bir katılımla gerçekleşti.

Kongre sonuç raporunda, ele alınan konular, basın haberleri, analiz ve sektörlere göre katılımcı profiline yer verildi.

Rapor için tıklayınız

Devamını Oku
03 Ara
Tarafından: aktob 0 0

8. Uluslararası RESORT Turizm Kongresi’nde Gelişen Pazar Polonya Ele Alındı

Resort Turizm Kongresi için Antalya’da buluşan turizmciler, Polonya pazarını masaya yatırdı. Toplantıya, Polonya pazarında faaliyet gösteren önde gelen tur operatörleri ve otelciler katıldı.

 

POLONYA PAZARI 2019’DA YÜZDE 10 BÜYÜYECEK

 

Toplantıya katılan tur operatörlerinin aktardığı bilgiye göre, Polonya pazarının 2019 yılında yüzde 10 büyümesi bekleniyor.

SKYBUS ÜCRETSİZ OLUNCA ERCİYES AVANTAJLI HALE GELDİ

 

Polonya’da ciddi bir kayak turizmi potansiyelinin olduğunu belirten operatörler, Erciyes’i Anadolu turları ve Kapadokya ile birlike pazarlıyor. Avrupa’daki kayak merkezlerinde kişi başı 25 euro olan skybus biniş ücretinin Erciyes’te 5 euro olarak belirlenmesinin ve bu ücretin de otel fiyatına dahil edilerek ‘skybus’ın ücretsiz’ olarak pazarlanmasının Erciyes’i avantajlı duruma getirdiğini belirten operatörler, kayak tatili rezervasyonlarının erken yapılmasından dolayı 2019 yılında uygulamadan nasıl bir sonuç alınacağını henüz bilmiyor.

Polonya pazarı ile ilgili dikkat altı çizilen noktalar şöyle:

*Coral Travel 2018’de Polonya’dan Türkiye’ye 128 yolcu planladı ancak gerçekleşen rakam şirketin planlamasını da aşarak 185 bine ulaştı. Şirketin şu anda Polonya’da Antalya payı yüzde 35, Türkiye payı ise yüzde 25.

*Polonya nüfusuna oranla Avrupa’da en fazla yurt dışına çıkan üçüncü ülke durumunda. 38 milyon nüfuslu ülkede 20 milyon insan yurt dışına çıkıyor.

*Yurt dışına çıkışların yüzde 50’si bütçeli hava yolu şirketlerini kullanıyor.

*Türkiye bu pazarda istese bile uçuş sayısını artırma şansı yok. THY ile LOT arasında yapılan anlaşma yüzde 50/50 olarak oranlanmış durumda. Yani LOT uçuş artırmadan THY artıramıyor.

*Polonya seyahat pazarında fiyatlar 2018’e göre 2019’da arttı ancak buna rağmen 2014 fiyatlarının gerisinde. 2016’da 22-25 euroya kadar düşen konaklama fiyatları şu anda 60 euro seviyesinde.

*Polonya tüketicisi,’Türkiye fiyatları arttırdı’ algısı içinde. Oysa Türkiye’nin artmış fiyatları bile İspanya ve Yunanistan’dan daha ucuz.

*Polonya’da faaliyet gösteren tour operatörleri otelcilerin fiyat arttırırken temkinli olmalarını istiyor.

*Yapılan araştırmalar, Polonyalı tatilcilerin İspanya ve Yunanistan’ı hayal ettiğini ancak tatile Türkiye’ye geldiğini gösteriyor.

*Türkiye’nin Polonya pazarında diğer Avrupa ülkelerine göre sezonu uzatma ve yeni ürün sunma şansı daha yüksek.

*Bodrum talebinde ciddi bir şekilde artış var. Nedeni, Yunanistan’a gidip günübirlik olarak Bodrum’a gelenlerin buradaki fiyatları oldukça düşük bulmaları. Yunanistan Borum’dan bile pahalı.

Devamını Oku
05 Kas
Tarafından: aktob 0 0

Türk Ekonomisinin Stratejik Sektörü

“Turizmin geleceği, geleceğin turizmi” ana teması ile  8.Uluslararası Resort Turizm Kongresi, 28-29 Kasım 2018’de  Antalya’da yapılacak.

28 Kasım 2018 BAIA LARA HOTEL 19:00-21:00

29 Kasım 2018 MIRACLE HOTEL LARA 09:00-18:00

Türk turizmi, 2018 yılında yeniden yükselen talep ivmesine kavuştu ve yanında süregelen soru ve sorunlar da çözüm masasında yerini aldı. Yeni gelişmeler ışığında, 2019 yılı ve sonrasına yönelik, Türk turizminin yeri ve geleceği Dünya turizminin önemli aktörleri tarafından değerlendirilecek. Turizmin mevcut durumu ile kısa, orta ve uzun vadeli olası gelişmelerin sektöre yansımaları, 8. Uluslararası Resort Turizm Kongresi’nde ele alınacak.

Kongrenin ana teması  her yıl olduğu gibi “Geleceğin Turizmi, Turizmin Geleceği” olacak.

Konu Başlıkları ise;

  • EKONOMİK GELİŞMELER
  • HAVACILIK SEKTÖRÜNDE GELİŞMELER
  • TÜRKİYE’DE TURİZMİN DURUMU VE AKDENİZ BÖLGESİNDE REKABET
  • ONLINE VE DİJİTAL TURİZMDE DEĞİŞEN TURİST PROFİLİ
  • RUSYA YENİDEN
  • TÜRKİYE’NİN TANITIMINDA MEDYANIN ROLÜ
  • OTELCİLİKTE YENİ EĞİLİMLER
  • 2019 TÜRKİYE TURİZM VE TANITMA STRATEJİSİ
  • KONAKLAMA  SEKTÖRÜNDE NELER OLUYOR?

Bugüne kadar; Almanya eski Başbakanı Gerhard Schröder, Thomas Cook CEO’su Peter Fankhauser, TUI CEO’su Peter Joussen, Der Touristik CEO’su Sören Hartmann gibi etkin isimler konuşmacı olarak katıldı.

Bu yıl kongrede Jet2Holidays CEO’su Steve Heapy baş konuşmacı,  kongre ana sponsoru Denizbank CEO’su Hakan ATEŞ, Hotelbeds Yön. Kur. Bşk. Joan VILA, Tanıtma Genel Müdürü Timuçin Güler, TÜROFED Bşk. Osman AYIK, LMX CEO’su Lars LUDWIG, ReviewPro CEO’su Ronald James FRIEDLANDER gibi konuşmacılar yer alacak.

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) organizasyonu ile  gerçekleştirilecek kongreye, yurtiçinden ve yurtdışından seyahat endüstrisinde yer alan bütün kesimler ile finansman, danışmanlık, yatırım, işletme, yönetim, tedarikçi firmaların üst düzey karar verici temsilcileri katılacak.  Geçtiğimiz yıl 1300 kişinin katılım sağladığı kongreye, bu yıl 1500 civarı katılım bekleniyor.

Farklı konu başlıklarında oturumlarla gerçekleşecek Kongre, 28 Kasım 2018’de  Baia Otel Lara’da kokteyl açılış programı ile başlayacak. 29 Kasım 2018’de Miracle Otel’de Kongre gerçekleşecek.

#resortkongresi twitter hesabı ve www.aktob.org.tr hesabından canlı yayın yapılarak kongreye interaktif katılım sağlanabilecek. Kayıtlar www.aktob.org.tr sitesinden yapılmaktadır.

Devamını Oku
05 Kas
Tarafından: aktob 0 0

WTM Londra Turizm Fuarı Yüksek Enerji ile Başladı

Dünya turizm profesyonellerinin bir araya geldiği en büyük fuarlardan birisi olan WTM Londra 5-7 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek.  Bu yıl 39. Kez düzenlenen fuar, T.C. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy katılımı ile başladı.
182 ülkeden katılımın gerçekleştiği fuarda Türkiye 584 m2 alanda temsil ediliyor. Antalya bölge ve üye otellerin tanıtımına yönelik bakanlık alanında yer alan Akdeniz turistik Oteller  ve İşletmeler Birliği (AKTOB), İngiltere Pazarı’ndaki yükselişinin devam etmesi yönünde  çalışmalarını sürdürüyor.  AKTOB Bşk. Dr. Erkan YAĞCI “ İngiliz Pazarı’ndaki Pazar payımız bu Pazarın büyüklüğü göz önüne alınırsa düşük seviyede, Pazar büyüklüğü ile paralel bir büyüme hedefliyoruz, bu yönde tur operatörleri ve uçak şirketleri ile temaslarımız olacak fuarda.  Kültür ve Turizm Bakanımızla görüşme gerçekleştirdik, özellikle tarifeli seferlerin artırılması yönünde yaptıkları çalışmalar bölgemiz için önemli bir gelişme oldu.”
Devamını Oku
13 Tem
Tarafından: aktob 0 0

8. Uluslararası RESORT Turizm Kongresi, 28-29 Kasım 2018 ‘de Miracle ve Baia Hotel Lara Antalya’da Yapılacak

Son yıllarda  zor dönemler geçiren sektörümüz, 2018 yılına umutla girdi. Türk turizmi yeniden yükselen talep ivmesine kavuştu ve yanında süregelen soru ve sorunlar tekrar çözüm masasında yerini aldı. Sorular, sorunlar ve çözüm önerileri RESORT Kongre’sinde ele alınacak. Turizmde büyüme nasıl sürdürülebilir?  Ziyaretçi sayılarının yanı sıra gelirde yükseliş nasıl yakalanabilir? Turizm sezon endeksli eksenden çıkartılıp tüm seneye nasıl yayılabilir? Bu sorular farklı başlıklar altında, 2018- 2019 yılı ve sonrasına yönelik, Türk turizminin yeri ve geleceği, Dünya turizminin önemli aktörleri tarafından değerlendirilecek.

Ayrıca, turizmin mevcut durumu ile kısa, orta ve uzun vadeli olası gelişmelerin sektöre yansımaları 8. Uluslararası Resort Turizm Kongresi’nde ele alınacak.

Kongrenin ana teması  her yıl olduğu gibi “Turizmin Geleceği, Geleceğin Turizmi” olacak.

Bugüne kadar, Almanya eski Başbakanı Gerhard Schröder, Thomas Cook CEO’su Peter Fankhauser, TUI CEO’su Peter Joussen, Der Touristik CEO’su Sören Hartmann gibi etkin isimler konuşmacı olarak katıldı.

Bu yıl kongrede Jet2Holidays CEO’su Steve Heapy, Hotelbeds Grup Yönetim Kurulu Başkanı Joan Vila’nın  yanı sıra dünya turizm pazarının etkin isimleri de konuşmacı olarak yer alacak.

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) organizasyonu ile  gerçekleştirilecek kongreye, yurtiçinden ve yurtdışından seyahat endüstrisinde yer alan turizmin bütün kesimleri ile finansman, danışmanlık, yatırım, işletme, yönetim, tedarikçi firmaların üst düzey , karar verici temsilcileri katılacak.  Geçtiğimiz yıl 1300 kişinin katılım sağladığı kongreye bu yıl 1500  civarı katılım bekleniyor.

Farklı konu başlıklarında oturumlarla gerçekleşecek Kongre, 28 Kasım 2018’de  gala açılış programı ile başlayacak.

#resortkongresi twitter hesabı ve www.aktob.org.tr hesabından canlı yayın yapılarak kongreye interaktif katılım sağlanabilecek.

Devamını Oku
11 Eyl
Tarafından: aktob 0 1

7. Uluslararası Resort Turizm Kongresi 29-30 Kasım Tarihinde

“Turizmin geleceği, geleceğin turizmi” ana temalı 7. Uluslararası Resort Turizm Kongresi, 29-30 Kasım 2017’de  Antalya’da yapılacak.Avrupa ve Rusya’daki gelişmeler ile bölgenin durumu nedeniyle turizm daha da önem kazandı. Turizmdeki durum ve öngörülen olası gelişmeler, 7. Uluslararası RESORT Turizm Kongresi’nde tartışılacak.

2016 yılını zor bir dönem olarak geçiren sektör 2017 yılına umutla girdi. 2017- 2018 yılı ve sonrasına yönelik Türk turizminin yeri ve geleceği Dünya turizminin önemli aktörleri tarafından değerlendirilecek.

Turizmin mevcut durumu ile kısa, orta ve uzun vadeli olası gelişmelerin sektöre yansımaları 7. Uluslararası Resort Turizm Kongresi’nde ele alınacak.

29 Kasım 2017’de Lara Trendy Otel’de yapılacak Kokteyl’in ardından 30 kasım 2017’de  Antalya Concorde De Luxe ‘de yapılacak kongrenin ana teması “Geleceğin Turizmi, Turizmin Geleceği”

Bugüne kadar; Almanya eski Başbakanı Gerhard Schröder, Thomas Cook CEO’su Peter Fankhauser, TUI  Norvegian Cruise İş geliştirme Direktörü Jurgen Stille, Der Touristik CEO’su Sören Hartmann gibi etkin isimler katılmış, bu yıl da MTS Globe Group CEO’su Rembert Evling’in   konuk konuşmacı olarak katılması beklenmektedir.

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) organizasyonu ile  gerçekleştirilecek kongreye, yurtiçinden ve yurtdışından seyahat endüstrisinde yer alan turizmin bütün kesimleri ile finansman, danışmanlık, yatırım, işletme, yönetim, tedarikçi marka ve firmaların üst düzey temsilcileri katılacak. Yaklaşık 1000 kişinin kongreye katılım sağlaması bekleniyor.

Kongrede dünya ekonomisindeki gelişmeler ve turizme etkileri konusunda bir sunum yapacak olan Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, turizm kredileri konusunda konaklama sektörünü aydınlatacak.

#resortkongresi twitter hesabı ve www.aktob.org.trhesabından canlı yayın yapılarak kongreye interaktif katılım sağlanabilecek.

Kongre iletişim ve kayıt için; yelda.karaca@aktob.org.tr

Devamını Oku
  • Web Tasarım: Webius Digital