AKTOB – Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği

News Categories: Turizm

10 Eyl
Tarafından: AKTOB 0 0

Aspendos’ta Carmina Burana

Devlet Çoksesli Korosu
1988’den günümüze koro repertuvarının önemli eserlerini ülkemizde ve uluslararası alanda seslendiren Devlet Çoksesli Korosu, kurulduğu günden itibaren Türkiye’nin önde gelen profesyonel topluluklarından biri olmuştur. Her yeni sezonda koro, Türkiye’deki profesyonel orkestralarla sahne almakta, dünyaca ünlü koro şefleriyle konserler vermekte, yeni müzik eserlerinin ve sipariş bestelerin yer aldığı a capella programlar hazırlamakta ve eğitim konserleriyle gençler ve çocuklarla buluşmaktadır. Devlet Çoksesli Korosu, 2019 yılı itibariyle Avrupa Profesyonel Korolar Birliği (TENSO) üyesidir.

Aspendos’ta Carmina Burana
Devlet Çoksesli Korosu, Eylül ayında Burak Onur Erdem şefliğinde ünlü antik kentimiz Aspendos’u Carl Orff’un ölümsüz eseri “Carmina Burana” ile buluşturacak
Alman besteci Carl Orff’un 1935 yılında bestelediği sahne kantatı Carmina Burana, 26 Eylül Saat 21.00’de görkemli antik kentimiz Aspendos’ta yankılanacak. Tarihi doku ve müziğin eşsiz birlikteliğine şahit olacağımız konserlerde Devlet Çoksesli Korosunu, Burak Onur Erdem şefliğinde, piyano ve perküsyonlar eşliğinde dinleyeceğiz.

Carmina Burana’nın sözleri, Ortaçağ’a ait yüzlerce el yazıtından derlenmiştir. Koro ve çalgılar arasındaki ses dengesinin ince ayrıntılarıyla işlendiği eserde koro, sesin ve ritmin büyüyen vurucu etkileriyle izleyiciyi etkisi altına alır. Eser, kader çarkını ve getirdiği acıları anlatarak başlar, aşk, doğa ve bahar temalarıyla devam eder, yine “kader” teması ile son bulur. Doğu ve Yunan felsefelerinden esinlenilen eserde evrenin ebedi tekrarının sembolü, 12. ve 13. yüzyıllarda yazılmış şiirlerle anlatılır.

26 Eylül 2021 tarihli Aspendos Antik Tiyatroda yapılacak “Carmina Burana” konserimiz için bilet satış ve rezervasyon işlemleri ile ilgili görevli personel Barış GÖKDAŞ

Barış GÖKDAŞ

Telefon: 0530 132 95 18

Mail : baris.gokdas@ktb.gov.tr<mailto:baris.gokdas@ktb.gov.tr><mailto:baris.gokdas@ktb.gov.tr<mailto:baris.gokdas@ktb.gov.tr>>

Devamını Oku
22 Haz
Tarafından: AKTOB 0 0

Rusya Federasyonu Hükümeti’nin Türkiye’ye Uyguladığı Uçuş Yasağı Kalktı

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM),Rusya Federasyonu Hükümeti’nin Türkiye’ye uyguladığı uçuş yasağını kaldırdığını bildirdi.

 

SHGM, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Ülkelere Giriş Tablosunun bugün güncellendiğini duyurdu.

Paylaşımda Genel Müdürlük tarafından hazırlanan tabloda Rusya’dan Türkiye’ye gelişte uygulanan kurallara ilişkin şu bilgilere yer verildi:

“Rusya Federasyonu Hükümeti Türkiye’ye uyguladığı uçuş yasağını kaldırmıştır. Ülkemize girişlerde girişten en az 14 gün önce aşı yaptırıldığına ve/veya hastalığı son 6 ay içinde geçirdiğine dair ilgili ülke resmi otoritelerince düzenlenen belgeyi ibraz edenlerden ayrıca negatif sonuçlu PCR testi raporu ibrazı talep edilmeyecek ve bu kişiler için karantina tedbiri uygulanmayacaktır. Ülkemize girişlerde aşı sertifikasının veya hastalığı geçirdiğine dair belgelerin ibraz edilememesi durumunda girişten azami 72 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR test raporu veya girişten azami 48 saat önce yapılmış negatif hızlı antijen test sonucunun ibrazı yeterli görülecektir.”

Avrupa ülkeleri ve Rusya’nın seyahat kısıtlamalarının kaldırılması için bir süredir üst düzey diplomasi yürütülüyor. Bu kapsamda geçen ay Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Rusya ve Almanya’da temaslarda bulunmuştu.

Rusya, geçtiğimiz günlerde güvenli turizm uygulamalarını yerinde incelemek amacıyla Türkiye’ye heyet göndermişti. Rusya’dan gelen heyet Türkiye’deki güvenli turizm tedbirlerini yerinde incelerken hazırlanacak rapor sonrasında nihai kararın verileceği belirtilmişti.

Devamını Oku
15 Haz
Tarafından: AKTOB 0 0

Sunexpress Antalya’dan Slovenya’nın Başkenti Lübliyana’ya Tarifeli Sefer Başlatıyor

SunExpress, 18 Haziran itibarıyla Antalya’dan karşılıklı seferlerle sunacağı yeni dış hat destinasyonu Lübliyana’ya haftada iki kez, Pazartesi ve Cuma günleri uçuş gerçekleştirecek.

SunExpress, Antalya’dan bu yaz dış hatlarda 6, iç hatlarda ise 2 yeni destinasyon sunuyor. Havayolu yeni uçuşlarla beraber merkezi Antalya’ı dış hatlarda 38, iç hatlarda ise toplamda 10 noktaya bağlıyor.

Devamını Oku
11 Haz
Tarafından: AKTOB 0 0

Almanya Seyahat Sektöründe Türkiye Talebi Hız Kazandı

Tur operatörleri ve hava yolu şirketleri Almanya’nın Türkiye’ye dönük seyahat uyarısını hafifletmesinin ardından beklenen talep artışına yanıt verebilmek için kısa sürede Türkiye kapasitesini artırıyor. Yeni düzenlemeye göre elinde aşı veya bağışıklık sertifikası olanlarla negatif PCR testi bulunanlar Almanya’ya dönüşte karantinadan muaf tutuluyor.

Alman iş ve turizm dergisi fvw’de yer alan habere göre, Alman seyahat şirketleri Türkiye kararını memnuniyetle karşılarken, Türkiye’deki portföylerini genişleten ilk şirketlere FTI, TUI ve SunExpress oldu.

SunExpress yüksek sezonda haftalık 430 uçuş yapacak

Türkiye kararının değişmesine Alman tatilcilerin hızlı tepki verdiği ve SunExpress’in de satışlarda ani bir artış gördüğü ifade edildi. SunExpress’in Ticaret Müdürü Peter Glade, ”Birkaç gün içinde Türkiye yaz tatili rezervasyonlarında önemli bir artış kaydettik. Rezervasyonlarda kıyı bölgelerine dönük tatil rezervasyonlarının yanında, akraba ve arkadaş ziyareti amaçlı Anadolu uçuşları için de geçerli.” dedi.

SunExpress’in sadece haziran ayı için Türkiye’ye 40 ek uçuş planladığı ve yüksek sezonda Almanya, Avusturya ve İsviçre’den haftalık 430 uçuş yapacağı kaydedildi.

TUI Türkiye kapasitesini artırdı

Önde gelen tur operatörlerinden TUI, kararın ardından 2021 Türkiye yaz programını güncelledi. TUI Almanya Müdürü Marek Andryszak, ”Pek çok tatilci Türkiye’ye seyahat edebileceği günü bekliyor.” dedi. Şu ana kadar 1000 otelin açık olduğu Akdeniz bölgesi için kapasitesini artıran şirket, temmuzdan itibaren, 100 otelin açık olduğu, Ege bölgesine de (Dalaman, Bodrum, İzmir) operasyonlara başlıyor.

FTI Türkiye’ye seyahat fırtınası bekliyor

Türkiye kapasitesini artıra bir diğer tur operatörü de FTI oldu. Almanya’nın Türkiye kararının ardından Türkiye’deki otellerini peş peşe açan FTI, temmuz ayına gelindiğinde tüm programını sunabilecek. FTI Genel Müdürü Ralph Schiller, Türkiye yönüne seyahat fırtınası beklediklerini, daha önce de artışa geçen Türkiye rezervasyonlarının kararın ardından daha da arttığını ifade etti. FTI Türkiye Destinasyon Müdürü Hicabi Ayhan ise 2021 sezonuna çok iyi hazırlandıklarını ve sahil bölgelerindeki tüm otelleri açtıklarını söylemişti.

Devamını Oku
11 Haz
Tarafından: AKTOB 0 0

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞININ ANTALYA’DAKİ 4. ÜCRETSİZ HALK PLAJI AÇILDI

Antalya’nın Kemer İlçesi Çamvuya Mahallesi’nde yaklaşık 350 metre sahil uzunluğuna sahip olup 33 bin 261 metrekare alanda toplam bin 500 şezlong kapasiteli “Kemer-Çamyuva Ücretsiz Halk Plajı”nın açılışı yapıldı.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, törende yaptığı konuşmada, küresel salgının turizmi de etkilediğini söyledi. Bu süreçte turizm sektörünü desteklemek ve turizmdeki hedeflere ulaşmak için çalışmalar yürüttüklerini vurgulayan Alpaslan, hayata geçirdikleri “Güvenli Turizm Sertifika Programı”nın önemli olduğunu dile getirdi.

Dünyada uluslararası uçuşların kısıtlı şekilde devam ettiğini belirten Alpaslan, “Kısıtlamalar içinde turizmi ayakta tutmaya çalışıyoruz. Turizmdeki hedeflerimize ulaşmak için ülke olarak çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Alpaslan, Türkiye, Rusya ve Avrupa’daki aşılamanın belirli bir düzeye ulaşmasıyla, turizmde hareketliliğin başlamasını beklediklerini vurguladı.

Bakanlık olarak 5 yıldızlı tesis hizmeti sunulan halk plajları yaptıklarını dile getiren Alpaslan, geçen sene Serik ilçesinde Belek ve Kadriye halk plajlarını açtıklarını anımsattı. Bugün de Manavgat’tan sonra Kemer’deki halk plajını hizmete açtıklarını aktaran Alpaslan, “Turizm bölgelerinde vatandaşımıza plaj hizmeti sunuyoruz. Yabancı turistler de faydalanıyor.” dedi.

Alpaslan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Candemir Zoroğlu, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş ve protokol üyeleri plajın açılışını yaptı.

Antalya Devlet Senfoni Orkestrası’nca kurulan “Trio Patara Grubu” da açılış kapsamında konser verdi.

Devamını Oku
11 Haz
Tarafından: AKTOB 0 0

MANAVGAT ÜCRETSİZ HALK PLAJI VE MESİRE ALANI HİZMETE AÇILDI

Kültür ve Turizm Bakanlığınca, Antalya’nın Manavgat ilçesinde kurulan ve caretta carettaların da korunması için çalışma yapılan ücretsiz halk plajı ve mesire alanı hizmete açıldı.

Ulualan mevkisindeki 700 metre sahil uzunluğuna sahip, 43 bin 607 metrekare alanda toplam 5 bin şezlong kapasiteli plaj, törenle halkın hizmetine sunuldu.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, turizmde yükselişini hızla büyüten, örnek olan, dünyada ilk beş arasına girmek için kıyasıya rekabet eden bir sektör olarak, 2019’da çok başarılı bir sezon geçirdiklerini söyledi.

2023 için Antalya’da 20 milyon, Türkiye’de 75 milyon turisti ağırlayarak, 65 milyar dolar gelir sağlamak hedeflerinin olduğunu hatırlatan Alpaslan, “Hedeflerimize emin adımlarla ilerliyorduk. Önünde sorun gözükmüyordu. Rakip ülkelere göre çok üstün özelliklerimiz var, arkeolojik değerlerimiz, kültürümüz, doğamız var, kopyalanması mümkün olmayan şeyler. Ancak 2019’da Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkileyen salgın bizi de etkiledi. Virüs belasıyla tüm dünya olarak mücadele ediyoruz. İnşallah aşılama çalışmalarıyla beraber bu yıl gündemimizden düşürürüz ve tekrar hedeflerimize emin adımlarla ilerleriz.” diye konuştu.

Alpaslan, turizmin katma değeri yüksek, tarımdan mobilyaya kadar 52 sektörü etkilediğini bildirdi.

“Tekrar Turizm Hareketliliğinin Olması için Önemli Çalışmalar Yapıyoruz”

Salgınla mücadele ettiklerine değinen Alpaslan, şunları aktardı:

“Salgınla beraber Antalya ve Türkiye turizmi açısından da son derece sıkıntılı günler geçirdik. Bakanlık ve ülke olarak birebir ilgilenerek, ülkelerden uçuş trafiğinin ülkemize sağlanması ve tekrar turizm hareketliliğinin olması için önemli çalışmalar yapıyoruz. İnşallah bu ay tamamlanmadan başta Rusya olmak üzere uçuş trafikleri açılarak, tekrar turizmde beklediğimiz bereketli günlere ulaşmayı umut ediyoruz, buna yönelik işaretler var. Bakanlık olarak turizmin bu kadar geliştiği bir süreçte başta bölge insanları olmak üzere Türkiye’ye tatile gelen insanların da rahatça denize girmeleri, tatilden faydalanmalarını sağlamak için ücretsiz halk plajlarını hizmete sunuyoruz.”

Turizmde çevreye de önem verdiklerini belirten Alpaslan, doğal yaşamı koruyan, sürdürülebilirlik ilkelerine uygun tesis kazandırdıklarını, beş yıldızlı tesis ayarında hizmet sağlandığını anlattı.

“Tesis Kurulmadan Deniz Kaplumbağalarının Korunması için İş Birliği Yapıldı”

Ekolojik Araştırmalar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ali Fuat Canbolat da tesis kurulmadan deniz kaplumbağalarının korunması için iş birliği yapıldığını kaydetti.

Şezlong ve şemsiyelerin çevreyi ve canlıları koruyacak şekilde kurulduğunu aktaran Canbolat, “Kültür ve Turizm Bakanlığımız caretta caretta başta olmak üzere deniz canlılarını, çevreyi korumak, destek sunmak için önemli bir çalışma yaptı. Yerel yönetimler, üniversite, devlet ve dernek olarak ortak çalışma adına önemli bir adım oldu.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Alpaslan’a açılışı yapılan tesisisin “mavi bayrağı” teslim edildi. Alpaslan, Vali Ersin Yazıcı ve protokol üyeleri plajın açılışını gerçekleştirdi, alanı gezdi.

Devamını Oku
02 Haz
Tarafından: AKTOB 0 0

GOOGLE Dijital Atölye Eğitim Projesini Hayata Geçirdi

Google, Türkiye’ye özel içerikle geliştirilen Dijital Atölye isimli eğitim projesini hayata geçirdi. Google’ın dijital yetkinliklerini artırmak isteyenler için sunduğu Google Dijital Atölye eğitimlerine ücretsiz olarak dijitalatolye.withgoogle.com adresi üzerinden erişilebiliyor.

Google, “Dijital Atölye” projesini Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve İŞKUR iş birliği ile gerçekleştiriyor. Gençlere, girişimcilere, işlerini dijital fırsatlarla büyütmek isteyen KOBİ’lere yönelik olan online portaldeki eğitimler, katılmak isteyen herkese açık olacak.

Online eğitimleri tamamlayanlar, dijital alanda edindikleri bilgi ve becerileri belgeleyen Dijital Atölye yeterlilik sertifikaları verilecek.

Devamını Oku
25 May
Tarafından: AKTOB 0 0

Antalya’da 89 Ülke Temsilcisine Güvenli Turizm Anlatıldı

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 89 ülkenin misyon temsilcilerine ve uluslararası basın mensuplarına yönelik olarak Antalya Belek’te düzenlenen “Turizm İçin Güvenlik” etkinliğinin ikinci gününde bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşma yapan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye’nin 2020 yılında salgına rağmen 16 milyon ziyaretçiye ev sahipliği yaptığını dile getirdi. Bu rakama Güvenli Turizm Sertifika Programı ile ulaşıldığını ifade eden Bakan Ersoy, programın verimli ve disiplinli bir şekilde uygulandığını söyledi.

Programın, Kültür ve Turizm Bakanlığının önderliğinde, Sağlık, İçişleri, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlıklarının katkılarıyla, endüstri paydaşlarının iş birliğinde hazırlandığını anımsatan Bakan Ersoy şunları söyledi:

“Programın kapsamı, konaklama, yeme içme işletmeleri, tur ve transfer araçları, deniz turizmi tesisleri, tema parkları ve kayak tesisleridir. Yolcuların güvenliği ve sağlığı son derece önemlidir. Aynı zamanda tesislerde alınan tedbirler, ulaştırma araçları içindeki tedbirler ve çalışanlarımızın güvenliği ve sağlığı önceliğimiz arasındaydı. An itibarıyla 9 bin 800’in üzerinde tesis ve araç, Güvenli Turizm Sertifika Programı kapsamına alınmıştır.”

30’dan fazla yatak kapasitesine sahip tüm tesislerin sertifikayı almak zorunda olduğunu dile getiren Bakan Ersoy, şu ana kadar 4 bin 915 konaklama tesisi, 1993 restoran ve kafe, 2 bin 730 araç, 12 kayak merkezi, 12 kongre merkezi, 205 deniz turizmi ve 9 tema parkının sertifikalandırıldığını ifade etti.

Programın oldukça şeffaf yürütüldüğünü vurgulayan Bakan Ersoy, tesislerin her ay 2’si haberli, 2’si habersiz olmak üzere 4 kez denetlendiğini ve akredite edecek kurumların hepsinin uluslararası olduğunu belirtti.

Geçen yıl Güvenli Turizm Sertifika Programı’nın 136 kriteri bulunduğunu, bu yıl ise bu kriterleri 171’e çıkardıklarını söyleyen Bakan Ersoy, Kovid-19’dan çok ders çıkarıldığını ve bundan dolayı kriter sayısının artırıldığını bildirdi.

Türkiye’ye geçen yıl gelen 16 milyon ziyaretçinin büyük bölümünün güvenli bir şekilde ülkelerine döndüklerine işaret eden Bakan Ersoy, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çok düşük bir Kovid-19 enfeksiyon oranı vardı bu ziyaretçiler arasında. Elçiler aracılığıyla bu bilgiye ulaşılmıştır. Türkiye’de otellerin çoğunluğu Antalya’da ve Ege Bölgesi’nde. Ziyaretçilerin birçoğu otellerde kalmak istiyorlar, otellerin dışına çıkmak istemiyorlar. Sertifika programı kapsamında oldukça yüksek sayıda kriter belirlendi. Bu açıdan Antalya’da, Dalaman’da, Bodrum, Aydın ve İzmir’de vaka sayılarının oldukça düşük olduğunu söyleyebiliriz. Bu destinasyonlarda vaka sayılarının ülke ortalamasının altında olduğunu söylemek isterim.”

“Günlük Vaka Sayısını 4 Bin 700’e İndirmeye Çalışıyoruz”

Aşılama programına ilişkin de bilgi veren Bakan, şu ana kadar ilk doz aşıyı olanların sayısının 15,8 milyona, iki doz aşısı yapılanların sayısının ise 11,9 milyona ulaştığını kaydetti.

Bakan Ersoy, “Bütün turizm çalışanlarımızın da mayıs sonuna kadar aşılanmış olacağını söylemek istiyorum. Sağlık Bakanlığı, haziran ayına kadar aşılama sürecini hızlandıracak. Geçen hafta BioNTech-Pfizer’ın katılımıyla gerçekleştirilen protokol kapsamında haziran ayında 30 milyon, temmuzda 40 milyon doz aşı Türkiye’ye giriş yapacak, böylece bu problemi haziran ayı sonu, temmuz ortasına kadar çözmüş olacağız.” dedi.

Nisan ayının ortasında kısmi kapanmanın ardından tam kapanma uygulandığını ve vaka sayılarının giderek azaldığını hatırlatan Bakan Ersoy, “Amacımız vaka sayısını 100 binde 43’e indirmek. Dün itibarıyla 9 bin 500 vakamız var. Vaka sayısı yüzde 88 oranında azaldı. Bu önemli bir başarıdır ama yeterli değildir. Günlük vaka sayısını 4 bin 700’e indirmeye çalışıyoruz.” diye konuştu.

Bakan Ersoy, turizm şehirlerinden Antalya, Muğla, Aydın ve İzmir’deki vaka sayılarına değinirken, “Muğla özelinde konuştuğumuzda şöyle bir şey var. Muğla, Türk vatandaşlarının villalarını satın aldığı yerler. Bunu da hesaba katacak olursak nüfus aslında İstanbul ile karşılaştırılmalı. İstanbul’a kayıtlılar ama Muğla’da yaşıyorlar. Muğla nüfusunu hesaplayacak olursak farklı bir sonuç çıkıyor.” ifadelerini kullandı.

Bu yıl “Güvenli Turizm Şimdi Daha Güvenli” sloganıyla devam ettiklerini söyleyen Bakan Ersoy, “Şu an için sertifikalı tesis sayımız geçtiğimiz yıla göre daha fazla. Türkiye çapında Güvenli Turizm Programımız salgın sonrasında da devam edecek. Çünkü sertifika programı aslında standardını turizm sektöründe artırmaya devam ediyor. Sektör bu programın idame ettirilmesini istiyor.” değerlendirmesinde bulundu.

89 ülkenin misyon şefleri ve yabancı konukların katıldığı programda sunumlar yapıldı.

Devamını Oku
10 May
Tarafından: AKTOB 0 0

Turizm Merkezlerinde Vaka Sayıları Azalıyor

Sağlık Bakanlığı, illere göre haftalık vaka sayılarını açıkladı. Açıklanan haritada, 100 bin kişiye düşen vaka sayısının hem önde gelen turizm şehirlerinde hem de Türkiye genelinde düşmeye devam ettiği görülüyor.

Geçtiğimiz hafta 532 olan İstanbul’daki 100 bin kişiye düşen vaka sayısı bu hafta 359 olarak açıklandı. İstanbul hala nüfusuna oranla vaka sayısında Türkiye birincisi.

Geçtiğimiz hafta 200 olan Antalya’ ınn 100 bin kişiye düşen vaka sayısı bu hafta 131’e gerilerken, Muğla’nın vaka sayısı 183’ten 132’ye, Aydın’ın vaka sayısı 162’den 102’ye, İzmir’in vaka sayısı 223’ten 161’e, Balıkesir’in vaka sayısı 318’den 200’e, Çanakkale’nin vaka sayısı 439’dan 233’e ve Nevşehir’in vaka sayısı 327’den 189’a geriledi.

Devamını Oku
10 May
Tarafından: AKTOB 0 0

Antalya’da İki Doğal SİT Alanının Statüsü Değiştirildi

İkisi Antalya’da, ikisi Balıkesir’de ve bir tanesi de İstanbul’da bulunan beş doğal sit alanın statüsü ‘kesin korunacak hassas alan olarak tescil ve ilan edildi.

Resmi Gazete’de yayımlanan cumhurbaşkanlığı kararına göre, ‘kesin korunacak hassas alan’ ilan edilen doğal sit alanları şunlar:

Antalya’nın Muratpaşa ilçesi sınırları içerisinde bulunan Yamansaz Bataklığı Doğal Sit Alanı

Antalya’nın Elmalı ilçesi sınırları içerisinde bulunan Elmalı Sedir Ağaçları Doğal Sit Alanı

İstanbul’un ilçesi sınırları içerisinde bulunan Riva-Çayağzı Mahallesi Etabı Doğal Sit Alanı

Balıkesir’in Ayvalık ilçesi sınırları içerisinde bulunan Taş Ada Mevkii Doğal Sit Alanı

Balıkesir’in ilçesi sınırları içerisinde bulunan Sahilboyu Mevkii Doğal Sit Alanı

Devamını Oku
  • Web Tasarım: Webius Digital