AKTOB – Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği

Arşivler: News

18 Kas
Tarafından: AKTOB 0 0

UCI Gran Fondo World Series Antalya 18-21 Kasım Tarihleri rasında Yapılacak

UCI Gran Fondo World Series Antalya – 2021

TARİHİN EN DEĞERLİ YOLLARINDA BİSİKLET YARIŞI BAŞLIYOR

Gran Fondo amatör bisikletçilerin katıldığı açık uzun yol bisiklet yarışlarına verilen isimdir. İsmi “Gare di fondo” yani “mesafe yarışları” deyiminden gelen bu yarışlar, çoğunlukla, katılımcıların yaş ve düzeyine göre, aynı parkurda ama farklı mesafe ve zorluk düzeyinde organize ediliyor. Farklı mesafelerdeki yarışlar “Gran Fondo”, “Mezzo Fondo” ve “Fondo” olarak adlandırılıyor. “Büyük yarış” anlamına gelen “Gran Fondo” şüphesiz aralarındaki en uzun mesafeli olan parkur için kullanılıyor. Avrupa’da on yıllar boyunca oldukça popüler hale gelen geniş katılımlı “Gran Fondo” bisiklet yarışları diğer kıtalara da yayılmayı ve yoğun ilgi görmeyi başarmış.

Bir spor müsabakası, kültürel bir deneyim ve sosyal sorumluluk hareketi olarak bisiklete binen kitleleri bir araya getiren Gran Fondo’ların en bilinenleri arasında Prosecco Cycling Classic, Novi Colli ve Felice Gimondi müsabakaları önde geliyor.

 

Devamını Oku
26 Eki
Tarafından: AKTOB 0 0

ACE of M.I.C.E. Awards 7-9 Kasım 2021’de Antalya’da Yapılacak

7-9 Kasım 2021 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşecek olan Masters of Events by ACE of M.I.C.E. Awards, Türkiye’de ilk defa düzenlenecek ve etkinlik sektörünün duayenlerini bir araya getirecek bir platformdur.

Bu tarihler arasında etkinlik, incentive ve lansmanlar düzenleyen yerli ve yabancı kurumsal şirketlerin satın alma heyetleri ile global MICE sektöründe kendini kanıtlamış DMC’ler B2B network toplantıları ve interaktif kaynaşma programlarına katılma şansı bulacaktır.

8 Kasım akşamı Nirvana Cosmopolitan Hotel’de gerçekleştirilecek MOE Party ve 9 Kasım akşamı Nest Kongre Merkezi’nde kırmızı halı seremonisi, 3D video mapping şovlar ve gala yemeği ile hayata geçecek ACE of M.I.C.E. Awards ödüllerinde, network bağlantılarınızı akşamları da eğlenerek devam ettirebileceksiniz.

B2B PROFİLİ

Ulusal-uluslararası kurumsal firmaların satın alıcıları

Global DMC firmaları

B2B TOPLANTILAR NASIL GERÇEKLEŞTİRİLECEK?

Kurumsal ve global satın alıcılar masalarda isimlikleri olacak şekilde mesafeli olarak oturacaklar. Arzu ettiğiniz şirketlerin masalarında 15’er dakika sunum ve tanıtımlarınızı gerçekleştiriyor olacaksınız. 2 günlük etkinlik boyunca toplamda 40-45 civarında hosted buyerla bir araya gelmiş, yeni işbirliklerinin tohumlarını atmış olacaksınız.

PROGRAM

7 KASIM 2021 PAZAR

Otele Giriş – Serbest Zaman

8 KASIM 2021 PAZARTESİ

09:00-09:30 Açılış

09:30- 10:30 B2B Toplantılar

10:30-11:00 Kahve Arası

11:00- 12:30 B2B Toplantılar

12:30-13:30 Öğle Yemeği

13:30-15:00 B2B Toplantılar

15:00-15:30 Kahve Arası

15:30-17:00 B2B Toplantılar

19:00-20:00 Akşam Yemeği (Konaklanan Otelde Yenilecektir)

20:30-00:00 Nirvana Cosmopolitan Hotel’de MOE Party

9 KASIM 2021 SALI

09:00-10:30 B2B Toplantılar /Jüri Finalist Toplantısı

10:30-10:45 Kahve Arası

10:45-12:30 B2B Toplantılar /Jüri Finalist Toplantısı

12:30-13:30 Öğle Yemeği / Dr. Psikiyatrist Gülseren Budayıcıoğlu ile Hayata Dair Söyleşisi

13:30-15:00 B2B Toplantılar /Jüri Finalist Toplantısı

15:00-15:15 Kahve Arası

15:15-16:30 B2B Toplantılar /Jüri Finalist Toplantısı

19:30-20:30 Nest Kongre Merkezi ACE of M.I.C.E. Awards

Kırmızı Halı Seremonisi, Kokteyl

20:30-22:30 Gala Dinner-Ödül Takdimleri

22.30-24.00 After Party

10 KASIM 2021 ÇARŞAMBA

Çıkış

B2B PAKET PROGRAMI VE FİYATLARIMIZ
  • 8-9 Kasım tarihlerinde B2B toplantılara katılım hakkı (1 kişi için geçerlidir)
  • Nest Kongre Merkezi’nde etkinlik boyunca öğle yemekleri, çay ve kahve ikramları
  • 8 Kasım akşamı gerçekleştirilecek MOE Party’e 2 kişilik katılım hakkı
  • 9 Kasım akşamı Nest Kongre Merkezi’nde gala yemeği düzeninde gerçekleştirilecek ACE of M.I.C.E. Awards gecesine 2 kişilik katılım hakkı

2.350 EURO+KDV

Devamını Oku
26 Eki
Tarafından: AKTOB 0 0

15. Travel Turkey İzmir Uluslararası Turizm Fuarı ve Kongresi 2-4 Aralık 2021 tarihleri arasında kapılarını açacak

TÜRSAB Fuarcılık Hizmetleri Tic. A.Ş. ve İzmir Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Tic. A.Ş. tarafından ortaklaşa düzenlenen 15. Travel Turkey İzmir Uluslararası Turizm Fuarı ve Kongresi, bu yıl 2-4 Aralık 2021 tarihleri arasında kapılarını açacak. Doğası, kültürü, kıyıları, mutfağı, misafirperverlik anlayışı ve eşsiz coğrafyasıyla dünyanın en zengin destinasyonlarından biri olan ülkemizin turizm değerlerini tüm dünya ile buluşturacak olan Travel Turkey İzmir Fuarı,  bu yıl fiziki ve dijital olarak eş zamanlı gerçekleşerek Türkiye’nin ‘’İlk Hibrit Turizm Fuarı’’ olacak.

Bu yıl fuarda, Kamp Karavan Tekne Outdoor ve Ekipmanları Fuarı’nın (1. TTI OUTDOOR) birincisini Travel Turkey İzmir Fuarı’yla eş zamanlı olarak 2-5 Aralık 2021 tarihleri arasında düzenlenecek.

Fuarda; A HOL’de destinasyon katılımcıları, B HOL’de ise Acentalar & Tur Operatörleri & Uluslararası Firmalar ve Oteller katılımcı olarak yer almaktadır.

Fuar idaresince yapılan bildirimde;

*TÜROFED aracılığı ile gelen otel katılımcılarına %20 indirim uygulanması

* %10 erken ödeme indirim avantajından faydalanabilmeniz için son ödeme tarihi 15 Kasım 2021 olarak güncellendi.

*B Hol’de yer alacak TÜROFED katılımcılarının standlarında “stand alın yazısı” ve alt katılımcı içeriği bir destinasyonu değil otel ya da oteller grubunu temsil etmelidir.

Travel Turkey İzmir Tanıtım Broşürü

Travel Turkey İzmir B Hol Yerleşim Planı

Travel Turkey İzmir B Hol Yerleşim Planı

Devamını Oku
26 Eki
Tarafından: AKTOB 0 0

Corendon Danimarka pazarına girdi

Corendon Airlines, Almanya, İngiltere, Hollanda, Belçika, Avusturya, İsviçre ve Polonya’dan sonra şimdi de Danimarka pazarına giriş yapıyor. Paskalya tatili itibariyle uçuşlarına başlayacak olan tatil havayolu Corendon Airlines, 24 Haziran itibari ile de 3 uçağını yeni pazarına konumlandırarak konumunu güçlendirecek.

Zorlu geçen pandemi döneminin ardından Pazar ve destinasyon sayısını artırarak büyümeye kaldığı yerden devam eden Corendon Airlines, Danimarka pazarına hızlı bir giriş yapacak.

8 Nisan 2022’den itibaren Antalya’dan Kopenhag, Billund ve Aalborg’a direkt uçuşlara başlayacak olan uluslararası havayolu, 24 Haziran itibariyle ise 2 uçağını Kopenhag’a; 1 uçağını da Billund’a konumlandırarak Danimarka’nın bu en yoğun havalimanlarından Türkiye, İspanya ve Yunan Adalarına turistik uçuşlara başlayacak. Yaz boyu Kopenhag’dan haftada 30; Billund’dan ise haftada 14 uçuş yapacak Corendon Airlines, 2022 kışı itibariyle uçuşlarına ara vermeden devam etmek hedefinde.

Corendon Airlines Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer, Avrupa pazarında büyüme stratejilerine pandemi sonrası kaldıkları yerden devam ettiklerini anlatırken, Danimarka pazarının da kendilerini heyecanlandırdığını belirtti. Yıldıray Karaer, “Danimarka pazarına da tıpkı yıllardır Almanya, Hollanda, Belçika, Polonya, İngiltere pazarlarında yürüttüğümüz iş modeli ile giriyoruz. Bu ülkelerde yıllardır uyguladığımız ve başarılı olduğumuz üzere Danimarka’da da büyüklü veya küçüklü; klasik veya dinamik tur operatörleri ve acenteler ile iş birliği yapmak üzere yola çıktık.” şeklinde konuştu. Karaer, “Kısa zaman içerisinde Danimarka’dan daha fazla turistik destinasyona uçmayı hedefliyoruz. İlaveten, bu meydanlarda konumlandırdığımız uçaklarımız ile, uçuşlarımızın Kış sezonunda da devam edeceğini müjdelemek istiyorum.” diye belirtti.

Corendon Airlines’ın tur operatörleri, seyahat acenteleri ve corendonairlines.com web sitesi üzerinden satışa sunulan Danimarka uçuş programı şu şekilde:

Kopenhag – Antalya : Pazartesi, Salı, Çarşamba, Cuma, Cumartesi

Devamını Oku
10 Eyl
Tarafından: AKTOB 0 0

Aspendos’ta Carmina Burana

Devlet Çoksesli Korosu
1988’den günümüze koro repertuvarının önemli eserlerini ülkemizde ve uluslararası alanda seslendiren Devlet Çoksesli Korosu, kurulduğu günden itibaren Türkiye’nin önde gelen profesyonel topluluklarından biri olmuştur. Her yeni sezonda koro, Türkiye’deki profesyonel orkestralarla sahne almakta, dünyaca ünlü koro şefleriyle konserler vermekte, yeni müzik eserlerinin ve sipariş bestelerin yer aldığı a capella programlar hazırlamakta ve eğitim konserleriyle gençler ve çocuklarla buluşmaktadır. Devlet Çoksesli Korosu, 2019 yılı itibariyle Avrupa Profesyonel Korolar Birliği (TENSO) üyesidir.

Aspendos’ta Carmina Burana
Devlet Çoksesli Korosu, Eylül ayında Burak Onur Erdem şefliğinde ünlü antik kentimiz Aspendos’u Carl Orff’un ölümsüz eseri “Carmina Burana” ile buluşturacak
Alman besteci Carl Orff’un 1935 yılında bestelediği sahne kantatı Carmina Burana, 26 Eylül Saat 21.00’de görkemli antik kentimiz Aspendos’ta yankılanacak. Tarihi doku ve müziğin eşsiz birlikteliğine şahit olacağımız konserlerde Devlet Çoksesli Korosunu, Burak Onur Erdem şefliğinde, piyano ve perküsyonlar eşliğinde dinleyeceğiz.

Carmina Burana’nın sözleri, Ortaçağ’a ait yüzlerce el yazıtından derlenmiştir. Koro ve çalgılar arasındaki ses dengesinin ince ayrıntılarıyla işlendiği eserde koro, sesin ve ritmin büyüyen vurucu etkileriyle izleyiciyi etkisi altına alır. Eser, kader çarkını ve getirdiği acıları anlatarak başlar, aşk, doğa ve bahar temalarıyla devam eder, yine “kader” teması ile son bulur. Doğu ve Yunan felsefelerinden esinlenilen eserde evrenin ebedi tekrarının sembolü, 12. ve 13. yüzyıllarda yazılmış şiirlerle anlatılır.

26 Eylül 2021 tarihli Aspendos Antik Tiyatroda yapılacak “Carmina Burana” konserimiz için bilet satış ve rezervasyon işlemleri ile ilgili görevli personel Barış GÖKDAŞ

Barış GÖKDAŞ

Telefon: 0530 132 95 18

Mail : baris.gokdas@ktb.gov.tr<mailto:baris.gokdas@ktb.gov.tr><mailto:baris.gokdas@ktb.gov.tr<mailto:baris.gokdas@ktb.gov.tr>>

Devamını Oku
10 Ağu
Tarafından: AKTOB 0 0

11. Uluslararası RESORT Turizm Kongresi’nde Türkiye ve Dünya Turizmine Projeksiyon

Türkiye, Antalya ve dünya turizminin önemli aktörlerinin bir araya geldiği en büyük buluşmalarından birisi olan Uluslararası Resort Turizm Kongresi bu yıl 11. kez 25 Kasım 2021 günü gerçekleşecek.

25 Kasım 2021 de Nirvana Cosmopolitan Hotel, Lara da  yapılacak kongrenin ana teması  “Geleceğin Turizmi Turizmin Geleceği” olacak.

Turizmin mevcut durumu ile kısa, orta ve uzun vadeli olası gelişmelerin sektöre yansımaları 11. Uluslararası Resort Turizm Kongresi’nde ele alınacak.

Kongrede  çeşitli başlıklar altında, RTK Grup CEO’su Thomas BÖSL, Coral Travel Yön. Krl. Bşk. Coşkun YURT, Denizbank CEO’su Hakan Ateş, TÜROFED Y.K. Bşk. Sururi ÇORABATIR,  Sunexpress Havayolları CEO’su Max KOWNATZKI konuşmacı olacaktır.

AKTOB Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Yağcı “2020 yılı başlarında, küresel ölçekte yaşanan pandemi krizi, kırılgan bir sektör olan turizm endüstrisini de derinden etkiledi. Sadece ülkemizin değil, dünyanın tüm önemli destinasyonlarını da  etkileyen pandemi sorunu 2022 yılının trendlerinde  belirleyici olacaktır.  Bu etkinin ne zamana kadar süreceği ve ne yönde ilerleyeceği aşı çalışmaları ile yön kazanacak. Bu kapsamda, turizm sektöründe oluşacak stratejiler önem kazanacaktır. Bu kongrede pandeminin etkisinin sektörde yarattığı değişimler ve gelecek öngörülerimizi konuşacağız” dedi.

Turizm ve seyahat endüstrisinde beklentiler, sorunlar ve çözüm önerilerinin konuşulacağı 11. Uluslararası Resort Turizm Kongresi, Türkiye ve Dünya turizm endüstrisinin önemli aktörlerini bir araya getirecek.

Bugüne kadar, Almanya eski Başbakanı Gerhard Schröder, TUI CEO’su Peter Joussen, Der Touristik CEO’su Sören Hartmann gibi etkin isimler konuşmacı olarak katıldı.

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) organizasyonu ile  gerçekleştirilecek kongreye, yurtiçinden ve yurtdışından seyahat endüstrisinde yer alan turizmin bütün kesimleri ile finansman, danışmanlık, yatırım, işletme, yönetim, tedarikçi firmaların üst düzey , karar verici temsilcileri katılacak.

#resortkongresi twitter hesabı ve Www.Aktob.Org.Tr hesabından canlı yayın yapılarak kongreye interaktif katılım sağlanabilecek.

Devamını Oku
22 Haz
Tarafından: AKTOB 0 0

Rusya Federasyonu Hükümeti’nin Türkiye’ye Uyguladığı Uçuş Yasağı Kalktı

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM),Rusya Federasyonu Hükümeti’nin Türkiye’ye uyguladığı uçuş yasağını kaldırdığını bildirdi.

 

SHGM, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Ülkelere Giriş Tablosunun bugün güncellendiğini duyurdu.

Paylaşımda Genel Müdürlük tarafından hazırlanan tabloda Rusya’dan Türkiye’ye gelişte uygulanan kurallara ilişkin şu bilgilere yer verildi:

“Rusya Federasyonu Hükümeti Türkiye’ye uyguladığı uçuş yasağını kaldırmıştır. Ülkemize girişlerde girişten en az 14 gün önce aşı yaptırıldığına ve/veya hastalığı son 6 ay içinde geçirdiğine dair ilgili ülke resmi otoritelerince düzenlenen belgeyi ibraz edenlerden ayrıca negatif sonuçlu PCR testi raporu ibrazı talep edilmeyecek ve bu kişiler için karantina tedbiri uygulanmayacaktır. Ülkemize girişlerde aşı sertifikasının veya hastalığı geçirdiğine dair belgelerin ibraz edilememesi durumunda girişten azami 72 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR test raporu veya girişten azami 48 saat önce yapılmış negatif hızlı antijen test sonucunun ibrazı yeterli görülecektir.”

Avrupa ülkeleri ve Rusya’nın seyahat kısıtlamalarının kaldırılması için bir süredir üst düzey diplomasi yürütülüyor. Bu kapsamda geçen ay Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Rusya ve Almanya’da temaslarda bulunmuştu.

Rusya, geçtiğimiz günlerde güvenli turizm uygulamalarını yerinde incelemek amacıyla Türkiye’ye heyet göndermişti. Rusya’dan gelen heyet Türkiye’deki güvenli turizm tedbirlerini yerinde incelerken hazırlanacak rapor sonrasında nihai kararın verileceği belirtilmişti.

Devamını Oku
15 Haz
Tarafından: AKTOB 0 0

Sunexpress Antalya’dan Slovenya’nın Başkenti Lübliyana’ya Tarifeli Sefer Başlatıyor

SunExpress, 18 Haziran itibarıyla Antalya’dan karşılıklı seferlerle sunacağı yeni dış hat destinasyonu Lübliyana’ya haftada iki kez, Pazartesi ve Cuma günleri uçuş gerçekleştirecek.

SunExpress, Antalya’dan bu yaz dış hatlarda 6, iç hatlarda ise 2 yeni destinasyon sunuyor. Havayolu yeni uçuşlarla beraber merkezi Antalya’ı dış hatlarda 38, iç hatlarda ise toplamda 10 noktaya bağlıyor.

Devamını Oku
11 Haz
Tarafından: AKTOB 0 0

Almanya Seyahat Sektöründe Türkiye Talebi Hız Kazandı

Tur operatörleri ve hava yolu şirketleri Almanya’nın Türkiye’ye dönük seyahat uyarısını hafifletmesinin ardından beklenen talep artışına yanıt verebilmek için kısa sürede Türkiye kapasitesini artırıyor. Yeni düzenlemeye göre elinde aşı veya bağışıklık sertifikası olanlarla negatif PCR testi bulunanlar Almanya’ya dönüşte karantinadan muaf tutuluyor.

Alman iş ve turizm dergisi fvw’de yer alan habere göre, Alman seyahat şirketleri Türkiye kararını memnuniyetle karşılarken, Türkiye’deki portföylerini genişleten ilk şirketlere FTI, TUI ve SunExpress oldu.

SunExpress yüksek sezonda haftalık 430 uçuş yapacak

Türkiye kararının değişmesine Alman tatilcilerin hızlı tepki verdiği ve SunExpress’in de satışlarda ani bir artış gördüğü ifade edildi. SunExpress’in Ticaret Müdürü Peter Glade, ”Birkaç gün içinde Türkiye yaz tatili rezervasyonlarında önemli bir artış kaydettik. Rezervasyonlarda kıyı bölgelerine dönük tatil rezervasyonlarının yanında, akraba ve arkadaş ziyareti amaçlı Anadolu uçuşları için de geçerli.” dedi.

SunExpress’in sadece haziran ayı için Türkiye’ye 40 ek uçuş planladığı ve yüksek sezonda Almanya, Avusturya ve İsviçre’den haftalık 430 uçuş yapacağı kaydedildi.

TUI Türkiye kapasitesini artırdı

Önde gelen tur operatörlerinden TUI, kararın ardından 2021 Türkiye yaz programını güncelledi. TUI Almanya Müdürü Marek Andryszak, ”Pek çok tatilci Türkiye’ye seyahat edebileceği günü bekliyor.” dedi. Şu ana kadar 1000 otelin açık olduğu Akdeniz bölgesi için kapasitesini artıran şirket, temmuzdan itibaren, 100 otelin açık olduğu, Ege bölgesine de (Dalaman, Bodrum, İzmir) operasyonlara başlıyor.

FTI Türkiye’ye seyahat fırtınası bekliyor

Türkiye kapasitesini artıra bir diğer tur operatörü de FTI oldu. Almanya’nın Türkiye kararının ardından Türkiye’deki otellerini peş peşe açan FTI, temmuz ayına gelindiğinde tüm programını sunabilecek. FTI Genel Müdürü Ralph Schiller, Türkiye yönüne seyahat fırtınası beklediklerini, daha önce de artışa geçen Türkiye rezervasyonlarının kararın ardından daha da arttığını ifade etti. FTI Türkiye Destinasyon Müdürü Hicabi Ayhan ise 2021 sezonuna çok iyi hazırlandıklarını ve sahil bölgelerindeki tüm otelleri açtıklarını söylemişti.

Devamını Oku
11 Haz
Tarafından: AKTOB 0 0

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞININ ANTALYA’DAKİ 4. ÜCRETSİZ HALK PLAJI AÇILDI

Antalya’nın Kemer İlçesi Çamvuya Mahallesi’nde yaklaşık 350 metre sahil uzunluğuna sahip olup 33 bin 261 metrekare alanda toplam bin 500 şezlong kapasiteli “Kemer-Çamyuva Ücretsiz Halk Plajı”nın açılışı yapıldı.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, törende yaptığı konuşmada, küresel salgının turizmi de etkilediğini söyledi. Bu süreçte turizm sektörünü desteklemek ve turizmdeki hedeflere ulaşmak için çalışmalar yürüttüklerini vurgulayan Alpaslan, hayata geçirdikleri “Güvenli Turizm Sertifika Programı”nın önemli olduğunu dile getirdi.

Dünyada uluslararası uçuşların kısıtlı şekilde devam ettiğini belirten Alpaslan, “Kısıtlamalar içinde turizmi ayakta tutmaya çalışıyoruz. Turizmdeki hedeflerimize ulaşmak için ülke olarak çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Alpaslan, Türkiye, Rusya ve Avrupa’daki aşılamanın belirli bir düzeye ulaşmasıyla, turizmde hareketliliğin başlamasını beklediklerini vurguladı.

Bakanlık olarak 5 yıldızlı tesis hizmeti sunulan halk plajları yaptıklarını dile getiren Alpaslan, geçen sene Serik ilçesinde Belek ve Kadriye halk plajlarını açtıklarını anımsattı. Bugün de Manavgat’tan sonra Kemer’deki halk plajını hizmete açtıklarını aktaran Alpaslan, “Turizm bölgelerinde vatandaşımıza plaj hizmeti sunuyoruz. Yabancı turistler de faydalanıyor.” dedi.

Alpaslan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Candemir Zoroğlu, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş ve protokol üyeleri plajın açılışını yaptı.

Antalya Devlet Senfoni Orkestrası’nca kurulan “Trio Patara Grubu” da açılış kapsamında konser verdi.

Devamını Oku
  • Web Tasarım: Webius Digital