AKTOB – Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği

Haber Detayı

Aktob Başkanı Erkan Yağcı Moskova`da Gerçekleşen Türk Festivali`ni Değerlendirdi
AKTOB 21 Haziran 2017

Aktob Başkanı Erkan Yağcı Moskova`da Gerçekleşen Türk Festivali`ni Değerlendirdi

”KAMU-ÖZEL ORTAKLIĞINDAKİ İLK BÜYÜK ÇALIŞMA”

”Bu etkinlik Türkiye’nin ilk turizm festivali olma özelliğini taşıyor. Festival aynı zamanda, fuarlar dışında kamu-özel sektör ortaklığında yapılan ilk büyük çalışma. Festivale olan ilgiye baktığımızda gerçekten çok doğru bir iş yaptığımızı gördük. Bu Türkiye’nin tanıtıldığı bir festival ve hem otellere hem de destinasyonlara büyük ilgi olduğunu görüyoruz. Direkt tüketiciyi hedefleyen bu çalışma halkın Türkiye algısının olumlu yönde değişmesine büyük katkı sunuyor.

”KENTLERDE HALKLA BULUŞMAK GEREKİYOR”

İlk defa yapılmasına rağmen çok başarılı olmuş bir organizasyon olduğunu söyleyebilirim. Bu etkinliğin geliştirilerek diğer pazarlara da yayılması lazım. Ürün ve pazar çeşitlendirmesini konuşuyoruz ama tanıtımda da çeşitlendirmeye gitmek gerekiyor. Fuarlar elbette sektör için önemli bir etkinlik alanı, ama kentlerde halkla buluşmak gerekiyor.

”FİYATLARIN ESKİ SEVİYEYE ULAŞMASI İÇİN BİRKAÇ YIL GEREKİYOR”

Fiyatların yükselebilmesi için önce talebin yükselmesi gerekiyor. Rusya’dan Türkiye’ye dönük büyük bir ilginin olduğunu görüyoruz ancak fiyatların eski seviyelerine yükselebilmesi için birkaç yıla ihtiyaç var.”

  • Web Tasarım: Webius Digital