AKTOB – Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği

Haber Detayı

aktob 5 Ağustos 2018

Antalya ve Otellerinden Moskova’da Türk Rüzgarı

Rusya Federasyonu’nun başkenti Moskova’da bu yıl ikincisi düzenlenecek olan ve Rus turist sayısını artırmayı hedefleyen “Türkiye Festivali” için geri sayım başladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği, Türkiye Otelciler Federasyonu’nun (TÜROFED) koordinasyonunda, TÜRSAB başta olmak üzere turizm STK’ları, valilikler, belediye başkanlıkları kalkınma ajanslarının katkıları ve özel sektörün katılımıyla organize edilen Türkiye Festivali’nin ikincisi 10-12 Ağustos 2018 tarihlerinde Moskova’da gerçekleştirilecek.

Geçen sene, 153 bin kişinin ziyaret ettiği festival, yine Moskova’nın önemli parklarından Krasnaya Presnya’da yapılacak. Krasnaya Presnya Parkı’nda konser, gösteri, gastronomik ve kültürel sunumların yapılacağı Türkiye Festivali, üç gün boyunca Rus halkı ile buluşacak.

Ziyaretçi rekoru kıracak

Türkiye ve Rusya Federasyonu ilişkilerine katkı sağlamak, Türk kültürünün Rusya Federasyonu’ndaki tanıtımına destek olmak, Türkiye’deki turistik destinasyonları tanıtmak, Türkiye’nin ticari ürünlerinin tanıtımına katkıda bulunmak ve Türk misafirperverliğinden örnekler sunmayı amaçlayan Türkiye Festivali, bu sene ziyaretçi rekoru kırmayı hedefliyor.

Antalya’dan 23 otel markası katılacak

Festivalin en büyük destekçilerinden Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Dr. Erkan Yağcı, Antalya otelleri olarak Türkiye Festivali’nde Türk rüsgarı estirilecek dedi. Antalya’dan toplam 23 otel ve otel zinciri markasının festivale katılacağını ifade eden Dr. Yağcı, “Antalya’nın en önemli iki ana pazarından biri olan Rusya pazarına büyük önem veriyoruz. İlerleyen yıllarda bu pazardan daha fazla turist ağırlayacağımızı düşünüyoruz. Bu nedenle Türkiye Festivali’nde 23 otel markamız ile yer alacağız. Festivale Antalya Valimiz Münir Karaloğlu önderliğinde hazırlandık. Otellerimizin yanı sıra festivalde Hadrianus Kapısı, Perge, Aspendos gibi Antalya’nın önemli tarihi değerlerini, üç boyutlu ve kumdan minyatür heykellerini de sergileyeceğiz” dedi.

Antalya otelleri Rus tatilcilerle buluşacak

Türkiye Festivali’nin turizm fuarlarından farklı bir yapıda olduğunu da belirten Dr. Erkan Yağcı: “Festival, tamamen Rus tatilcilere yönelik. Festivale katılan her otelimiz, kendilerine ayrılan 75 metrekarelik alanlar içine tanıtım çalışmaları yapacaklar. Otellerimiz bu alanlarda değişik aktiviteler ve etkinlikler ile Rus ziyaretçilere birebir ulaşacak” şeklinde konuştu.

Büyük potansiyel

Dr. Yağcı, Rusya pazarında etkin bir tanıtım çalışması yapmak isteyenler için festivalin çok önemli bir misyon üstlendiğini söyledi. Yağcı açıklamalarına şöyle devam etti: “Rusya Federasyonu 144 milyon nüfusa sahip bir ülke. Önümüzdeki yıllarda tatil için yurt dışına çıkan Rus sayısının daha da artacağını öngörüyoruz. Dolayısı ile Rusya, Türkiye turizmi için büyük bir potansiyel. Türkiye Festivali gibi dikkat çeken organizasyonlarla bu potansiyeli artırarak pazarı daha da sürdürülebilir bir hale getirebiliriz.”

  • Web Tasarım: Webius Digital