AKTOB – Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği

Haber Detayı

aktob 17 Kasım 2019

GERİ SAYIM BAŞLADI, RESORT TURİZM KONGRESİ’NDE DÜNYA TURİZM DEVLERİ BULUŞUYOR

Türk turizmi yeniden yükselen talep ivmesine kavuştu ve yanında süregelen soru ve sorunlar tekrar çözüm masasında yerini aldı. 2019- 2020 yılı ve sonrasına yönelik, Türk turizminin yeri ve geleceği Dünya turizminin önemli aktörleri tarafından değerlendirilecek.

Turizmin mevcut durumu ile kısa, orta ve uzun vadeli olası gelişmelerin sektöre yansımaları 9. Uluslararası Resort Turizm Kongresi’nde ele alınacak.

Kongrenin ana teması  her yıl olduğu gibi “Geleceğin Turizmi, Turizmin Geleceği” olacak.

AKTOB Bşk. Dr. Erkan YAĞCI, Antalya Büyükşehir Belediye Bşk. Muhittim BÖCEK, Antalya Valisi Münir KARALOĞLU ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri ERSOY Açılış konuşmalarını yapacak.

Bu yıl kongrede Der Touristik Sören HARTMANN baş konuşmacı olacak. Dünya turizm pazarının etkin isimleri de konuşmacı olarak yer alacak.

Ekonomik Gelişmeler  Denizbank Genel Müdürü Hakan ATEŞ,

Havacılık Sektöründeki Gelişmeler THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker AYCI,

Türkiye’de Turizmin Durumu ve Akdeniz Bölgesi’ndeki Rekabek TÜROFED Bşk. Osman AYIK,

Turist Davranış Eğilimleri “Türkiye & Antalya”  Mastercard Yükselen Avrupa Pazarları Bölgesel Direktörü Akın AKBIYIK tarafından  ele alınacak.

Ayrıca; Almanya,  Nordic Pazarı, Turizm ve Medya İlişkisi, Konaklama sektöründeki gelişmeler panellerle ele alınacak.

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) organizasyonu ile  gerçekleştirilecek kongreye, yurtiçinden ve yurtdışından seyahat endüstrisinde yer alan turizmin bütün kesimleri ile finansman, danışmanlık, yatırım, işletme, yönetim, tedarikçi firmaların üst düzey , karar verici temsilcileri katılacak.  Geçtiğimiz yıl 1300 kişinin katılım sağladığı kongreye bu yıl 1500  civarı katılım bekleniyor.

Kongre, bu yıl Antalya Belek’te hizmete giren NEST Kongre ve Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

#resortkongresi twitter hesabı ve www.aktob.org.tr hesabından canlı yayın yapılarak kongreye interaktif katılım sağlanabilecek.

  • Web Tasarım: Webius Digital