AKTOB – Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği

Haber Detayı

aktob 1 Ekim 2017

Hindistan Seyahat Acenteleri ile B2B Workshop Belek’te Yapılacak

Hindistan Pazarı’nın geliştirilmesine yönelik olarak düzenlenecek organizasyona ilişkin yapılan duyuru;

Ülkemizin turizm çeşitliliğini ve destinasyonlarını Hindistan pazarında tanıtmak üzere 2006 yılından bu yana konsey üyelerimizle birlikte, THY,TÜROFED,TÜRSAB ve Turizm Bakanlığımız katkı ve destekleri ile yoğun çabalar harcadık. 2012 yılında TAAI üyesi 1200 seyahat acentasının 60. yılı elmas jübile kongresini ülkemizde ağırladık ve aktif tanıtım gerçekleştirdik. 2006 yılında 4.000 ziyaretçi sayılarında ele aldığımız Hindistan pazarını yoğun çabalar sonucu 150.000 ziyaretçi sayılarına ulaştırmayı hep birlikte başardık.

Hindistan 1.3 milyar nüfusu ile dünyanın 2. büyük nüfusuna sahip Çin’den sonra 2. en hızlı ekonomik büyüme gösteren ekonomiye sahip olan Hindistan her yıl yurtdışına seyahat edenler %15-10 artış göstermekte ve 2016 yılında 22 milyon Hintli turist yurtdışına seyahat etmiştir.

Tayland, Singapur, Dubai ve Malezya gibi diğer ülke destinasyonları yılda 1 milyon Hintli turist ülkelerinde ağırlamaktadırlar.

Türkiye turizm tanıtım çalışmalarımıza Hindistan pazarında yeni bir tanıtım atağı gerçekleştirmek üzere, son 4 yıldır görüşmelerini ve çalışmalarını yürüttüğümüz TAFİ Hindistan Seyahat Acentaları Federasyonun 2 yılda bir gerçekleşen olağan Kongrelerini, TITC ve DOKTOB İşbirliği ile Dalamanda, TITC ve AKTOB işbirliği ile Antalya’da TAFİ nin 650 aktif üyesinin katılım ile 27-31 Ekim 2017 tarihleri arasında ağırlayacağız. Kongre öncesi Kuşadası-Bodrum, Marmaris ve kongre sonrası ise Pamukkale-Konya, Kapadokya ve İstanbul destinasyonlarımızda pre ve post inceleme gezileri yaparak ağırlayacağız.

TAFI aktif üyesi 650 delege katılımı ile gerçekleşecek olan bu organizasyon vesilesi ile 30 Ekim 2017 tarihinde 09:00-17:00 saatleri arasında otellerimizin katılımları ile Antalya Belek’te B2B workshop gerçekleştirerek ikili ilişkilerin güçlenmesini ve yeni partnerlik ilişkilerin kurulmasını sağlamayı hedefliyoruz.

Workshop katılım bedeli:3.000 Euro+KDV
Otellerimiz 2 temsilci ile katılım sağlayarak öğle yemeği dahil ve akşam gala yemeğine iştirak ederek network yapamaya davam edebileceklerdir.
Her bir katılımcı otelimize B2B salonunda 1 masa 4 sandelye vereceğiz ve otellerimiz örümcek stant kurabilecekler veya rolaplarını açarak tesislerini tanıtım yapabilecellerdir.

Turizm sektör temsilcilerimizden anılan B2B workshopa katılmayı arzu eden kurumlarımızın en geç 6 Ekim 2017 Cuma günü mesai bitimine kadar chairman@titc.info e-posta adresinden bilgi alabilirler.

Katılımlarınızla katkılarınız bekler esenlikler dileriz.

Saygılarımla,

Emin ÇAKMAK
Founding Chairman
Turkish-Indian Tourism Council
Tel:+90-530-3914119
www.titc.info

<

  • Web Tasarım: Webius Digital