AKTOB – Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği

Haber Detayı

AKTOB 16 Mart 2020

Hint Düğün Pazarı Antalya’da Büyümeye devam Ediyor.

Hint Düğün Pazarı Antalya’da büyümeye devam ediyor.  10-13 Mart tarihlerinde biri Titanic Mardan Palace’da, diğeri Rixos Premium Belek’de olmak üzere Antalya’da, aynı anda iki büyük Hint düğününü birlikte yapıldı.

Dünyada seyahat, havacılık ve konaklama sektöründe en büyük krizlerden birinin yaşandığı bir dönemde I aynı anda iki farklı otelde gerçekleştirilen 2 büyük Hint düğün ile turizm moral buldu.  Gerçekleşen düğünler birisinin aile ve davetlilerinin geldiği Şili’de Ekim ayından beri devam eden büyük halk ayaklanması, Suriye’de süren gerginlik ve tüm dünyada seyahat, havacılık, konaklama ve etkinlik sektörünün temelinden sarsan koronavirüs salgınına rağmen iki büyük düğün daha Türkiye’ye kazandırıldı.

hint_dugunu3

Titanic Mardan’daki düğünün konukları Güney Amerika ve Şili’den

Titanic Mardan Palace’da gerçekleşen düğünde yaklaşık 250 kişilik misafir Güney Amerika, Şili’den getirildiği düğün için çok özel dekor ve etkinlikler hazırlandı. 4 gün 3 gece sürecek düğün için Uttamchandani ve Adwani aileleri hiçbir masraftan kaçınmadı. Gelin Roshni Uttamchandani farklı seremonilerde giyeceği kıyafetleri, makyöz, stil danışmanı, yardımcılarından oluşan ekibi ile özel uçakla Antalya’ya geldi. Şili’de yaşayan ailelerin düğünlerini yakın onlarca destinasyon ve otel arasından, Türkiye Titanic Mardan Palace’a getirildi.

Sukgbir Singer, Rixos Premium Belek’te sahne aldı

10-13 Mart’da Rixos Premium Belek’de düzenlenen 350 kişilik ikinci düğünde Hindistan’ın ünlü sanatçısı Sukhbir Singer sahne aldı. Hindistan’ın varlıklı iş insanlarının 3 gece 4 gün sürecek düğünlerinde, farklı seremoniler için onlarca özel dekor ve sahnenin tasarım ve uygulamaları için Türk ve onlarca Hintli ekip aylarca çalıştılar.

hint_dugunu2

”Bizleri umutlandırıyor”

Düğünlerin organizasyonunu üstlenen Inventum Global Kurucu ortağı Bünyat Özpak: ‘’Aynı tarihte iki büyük destinasyon düğününe imza atıyor olmaktan dolayı ülkemiz adına çok mutluyuz. Titanic Mardan Palace’da gerçekleştirmekte olduğumuz düğünün sahipleri ve misafirlerini Güney Amerika Şili’den getiriyoruz. Aynı zamanda otel sahibi de olan aileyi yoğun iletişimlerimiz sonucu ikna ederek, yakın birçok destinasyon ve oteli değil de ülkemizi tercih etmiş olması, işin en mutlu olduğumuz yönü. Bu ülkemiz adına, sadece Hindistan’dan değil, dünyanın her yerinden destinasyon düğünleri konusunda çok daha yoğun güzel işlere imza atabilme konusunda bizleri umutlandırıyor.” dedi.

titnic_mardan

14-18 Mayıs tarihleri arasında beşincisini düzenleyecekleri International MICE&Wedding Forum-IMWF2020’nin de Türkiye’ye destinasyon düğünlerini kazandırma anlamında büyük bir fırsat olduğuna vurgu yapan Özpak, ”Destinasyon düğünleri ve MICE’ın dünyadaki en iyi isimlerini, dünyadaki en büyük iş potansiyelini tek çatıda toplayan dünyanın açık ara en kapsamlı ve büyük platformu olan, IMWF2020’ de bir araya getirerek büyük bir iş hacmini Türkiye’de ağırlayacak olmanın heyecanı içinde çalışmalarımız tüm hızıyla ve yoğun bir katılımla sürmektedir.” ifadelerini kullandı.

hint_dugunu

  • Web Tasarım: Webius Digital