AKTOB – Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği

Haber Detayı

AKTOB 20 Ocak 2021

‘İller ve Destinasyonlar’ Toplantısında Antalya Konuşuldu

TGA tarafından Akra Barut  Hotelde düzenlenen toplantıya Van Vali Yardımcısı Nurettin Ateş, TGA Genel Müdür Yardımcısı Ertan Türkmen, Kültür ve Turizm İl Müdür V.  İlknur Selçuk Köker, AKTOB Başkanı Erkan Yağcı ve Yönetim Kurulu Üyeleri ve sektör temsilcileri katıldı.

Burada açılış konuşmasını yapan TGA Genel Müdür Yardımcısı Ertan Türkmen yapılan çalışmalar ve Antalya Bölgesi’nin de içinde yer aldığı web sitesi hakkında bilgilendirme yaptı.

TGA Genel Müdür Yardımcısı Ertan Türkmen ve ekibinin sunumları ile devam eden toplantı, katılımcıların yapılan çalışmalarda mevcut çalışmaların daha etkin nasıl kullanılabileceği konusunda görüşlerini bildirmesiyle sona erdi.

AKTOB Bşk. Erkan Yağcı, TGA toplantılarına ilişkin yaptığı değerlendirmede; Antalya Bölgesi Türk turizminin bu seviyeye gelmesindeki etkin rolünü Ajansımızla ortak çalışmalar yaparak daha üst seviyelere getirecektir. Tanıtımda ortak bir dilin kullanılması gereğini bugüne kadar olan süreçte deneyimledik. Ulusal ve bölgesel bazda swot analizi gibi bilimsel temelli çalışmalarla, destinasyonların eksiklerinin belirlenmesi, güçlü yanlarının öne çıkartılması tanıtımda kullanılacak enstrümanları belirleyecektir. Planlı , akılcı tanıtım stratejilerinin oluşturulması destinasyonların rekabet gücünü yükseltmektedir. İçinde yer aldığımız TGA oluşumu ile daha güçlü bir destinasyon markası olacağımıza inanıyoruz. ” dedi.

  • Web Tasarım: Webius Digital