AKTOB – Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği

Haber Detayı

aktob 7 Mart 2019

ITB Berlin Turizm Fuarı Başladı

Türkiye, ITB Berlin Turizm Fuarı’nda 2019 hedeflerini ve yeni turizm yaklaşımını tanıtıyor.

2018’de Alman Pazarı’nda % 25,8 oranında büyüme kaydeden Türkiye, 2019 yılının erken rezervasyonlarında da % 100’ün üzerinde artış yakaladı.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye’nin tanıtımı için yürüttüğü faaliyetler çerçevesinde Türkiye’nin turizm değerlerini 06-10 Mart 2019 tarihleri arasında düzenlenen ITB Berlin Turizm Fuarı’nda tanıtıyor. 2018 yılında 46 milyon ziyaretçi sayısına ulaşarak dünyanın en çok ziyaret edilen ülkeleri arasında yerini sağlamlaştıran Türkiye’nin, kültür ve turizm alanlarındaki benzersiz ve çok çeşitli değerleri yenilikçi bir anlayışla 2004 metrekarelik alanda turizm profesyonelleri ve ziyaretçilerle paylaşılıyor.

Fuar kapsamında çeşitli temaslarda bulunan AKTOB Bşk. Dr. Erkan YAĞCI Alman pazarı ve fuara ilişkin yaptığı değerlendirmede; “Türkiye Alman Pazarında yakaladığı geri dönüşleri 2019 yılında da artırarak sürdüreceğini söyleyebiliriz. Almanya, Türkiye ve Antalya’nın ana pazarı olarak varlığını son iki yıldır güçlendirmeye ve pazar payını artırmaya devam ediyor. Olağanüstü koşullar olmadığı sürece bu artış ivmesi devam edecektir.  Almanya’dan turist gönderen tur operatörleri Türkiye’nin yüksek kalite ve hizmet sunumundaki rakipsizliğini kriz dönemlerinde deneyimlediler.  Servis ve hizmet kalitesinden ödün verilmediği sürece Almanya gibi tüm pazarlarda artış ivmesi devam edecektir.

Bu yıl Türkiye standının farklı tasarımı oldukça yenilikçi bir bakışın göstergesi oldu. Dünyada eşi olmayan Göbeklitepe antik kalıntıların öne çıkartıldığı, yine eşi olmayan Türk mutfağını tanıtan showların yer aldığı, farklılıklarımızın öne çıkartıldığı bir alan yaratılmış. Konaklama sektörü olarak bu yenilikçi anlayışın her zaman yanında ve destekçisi olmaya devam edeceğiz. ” dedi

  • Web Tasarım: Webius Digital