AKTOB – Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği

Haber Detayı

aktob 1 Mart 2020

ITB Berlin Turizm Fuarı İptal Edildi

ITB Berlin Fuarı’nın bu yıl yapılıp yapılmayacağı sorusu yapılan uzun görüşmeler ve toplantılar sonucunda iptal edildi. Messe Berlin Fuar İdaresi’yle Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı ve Ekonomi Bakanlığı arasında gerçekleşen toplantıda, korona virüs salgını nedeniyle fuarın iptal edilmesine karar verildi.

ITB Berlin fuar idaresi tarafından yapılan açıklamada, yeni korna virüs (COVID-19) salgını nedeniyle, Alman Federal Sağlık Bakanlığı ile Alman Federal Ekonomi Bakanlığı’nın fuarı iptal ettiği belirtildi.

Messe Berlin Fuar İdaresi, özellikle sosyal medyada dillendirilen ‘fuarı iptal edin’ çağrılarına, bu çaptaki büyük organizasyonların sadece otoritelerin kararıyla iptal edileceği yanıtını vermişti.

Messe Berlin GmbH CEO’su Dr. Christian Göke, ”180 ülkeden 10 bin şirketin katıldığı ITB Berlin Fuarı, küresel turizm pazarı için büyük önem taşıyor. Konuklarımızın ve katılımcılarımızın sağlığı ve güvenliği için tüm sorumluluğu alıyoruz ve fuarın iptal edilmesini bekliyoruz. Bu şu anda gerekli” açıklamasında bulundu.

Messe Berlin Fuar İdaresi Denetim Kurulu Başkanı ise, ”ITB Berlin, 54 yıllık geçmişinde ilk defa böyle bir şeyi tecrübe ediyor. ITB Berlin’i destekleyen tüm partnerlerimize teşekkür ediyorum. Pazardaki ortaklarımızla güvene dayalı iş birliğimizi sürdürmeyi dört gözle bekliyorum.” dedi

  • Web Tasarım: Webius Digital