AKTOB – Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği

Haber Detayı

AKTOB 16 Mart 2021

ITB Berlin Turizm Fuarı’nda Aşılama Çalışması Duyuruldu

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Erkan Yağcı, Türkiye’de turizm çalışanlarının öncelikli olarak aşılanmasına yönelik yapılan çalışmayı bu sene dijital ortamda gerçekleştirilen ITB’de duyurdu.

Dijital ortamda gerçekleştirilen ITB’ye katılan TGA Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Erkan Yağcı, 2020 yılında salgına rağmen Türkiye’ye yaklaşık 16 milyon turistin geldiğini hatırlatarak, turistlerin Türkiye’de güvenli bir tatil geçirdiğini vurguladı.

Güvenli Turizm Sertifikası’nın başarısına değinen Yağcı, “Bu konsept tüm seyahat zincirini kapsayacak şekilde genişletildi. İstatistikler bu uygulama ile turistler arasında korona enfeksiyon oranının son derece düşük olduğunu açıkça gösteriyor” dedi.

Türkiye’deki aşılama kampanyasının turizm sektöründe de yaygınlaştırılacağını söyleyen Yağcı: “Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın duyurduğu gibi sektördeki tüm çalışanlara aşı öncelikleri verildi. Güvenli Turizm programı kapsamında Sağlık Bakanlığımızla birlikte aşı olacak personelin kayıt işlemleri başladı. Amaç, tatilcilerin Türkiye’de güvenli bir şekilde kalmalarını sağlamak ve aynı zamanda enfeksiyon zincirlerini sınırlandırmaktır” diye konuştu.

  • Web Tasarım: Webius Digital