AKTOB – Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği

Haber Detayı

AKTOB 15 Haziran 2022

ITT FORUM Antalya’da Yapıldı

Şimdi Kemer Zamanı teması ile Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV), sivil toplum kuruluşları ve turizmcilerin destekleriyle Nirvana Dolce Vita Otel’de düzenlenen foruma, Avrupa’nın 6 ülkesinden 150 acente yetkilisi katıldı.

Forum çerçevesinde turizmciler, acente yetkilileri ile yüz yüze görüşme şansı yakalıyor. Toplantıların ardından düzenlenen aktivitelerde, 150 acente yetkilisi Kemer’in doğal ve tarihi alanlarını da gezdi.

Forumda açılış konuşmalarında yer alan AKTOB Bşk. Dr. Erkan YAĞCI Antalya’nın Avrupa Kaynak Pazarlarındaki mevcut durumu ve beklentilerine ilişkin değerlendirmede bulundu. “Pandemi sonrası daha dijital kaynaklı ve son dakika rezervasyonlarına dönen bir yapı söz konusu. Şu an 1 Ocak’la 30 Mayıs arasındaki döneme bakarsak Almanya pazarında, 2019 Ocak- Mayıs döneminin yüzde 96’sını yakaladık. Bu sene İngiltere pazarı çok iyi gidiyor, 2019 rakamlarının üzerine çıktık. Şu ana kadar aldığımız veriler ışığında beklenmedik bir durum olmadığı sürece Antalya’da İngiltere pazarında 1 milyon rakamına ulaşacağımızı düşünüyorum. Hollanda’da 2019 rakamlarının yüzde 95’ine ulaştık. Bu sezon gelişme gösterecek bir pazarımız da Polonya. İngiltere’nin yanında bu sene parlayacak pazarların yanında Polonya da gözüküyor. Kazakistan’da da 2019 seviyesini yakaladık. 2022’nin ilk 5 aylık kümülatif verilerine göre biz 2019’un yüzde 74’ünü yakalamış durumdayız. ” dedi.

  • Web Tasarım: Webius Digital