AKTOB – Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği

Haber Detayı

AKTOB 2 Mart 2021

Jet2holidays CEO’su Steve Heapy 2022 Dönüş Yılı Olacak

Korona krizine rağmen 2020 yılında ATOL (Hava Yolculuğu Organizatörleri Lisansı) kapasitesini 4,8 milyon yolcuya çıkardığını açıklayan Jet2holidays CEO’su Steve Heapy, İngiltere’de TUI’nin ardından en büyük ikinci tur operatörleri olduklarını açıkladı.

Travel Weekly’nin canlı yayınına katılan Steve Heapy, ” 2022 yılında büyümeyle geri döneceğiz.” dedi.

Gelecek için iyimser olduklarını kaydeden Steve Heapy, 2020 yılı yolcu kapasitelerinin büyük ihtimalle 2019’un üzerinde olacağını ifade etti. Heapy, ”2022 yılının hem bizim hem de genel olarak sektör için geri dönüş yılı olacağını umuyoruz. Bence pek çok insan tatile çıkmak isteyecek. Bir tatili hak ettiklerini düşünüyorlar. İnsanlar bir yıldır kapalı ve bir akıl sağlığı tsunamisinden bahsediliyor. Bunu çözmek için tatile gitmekten daha iyi bir yol var mı?” dedi.

Türkiye, Yunanistan, Kıbrıs, Kanarya Adaları…

”İlk veriler müşterilerin yaz tatili talebinin yükselişe geçtiğini gösteriyor.” diyen Heapy, 2022 yılının insanlar için ”geri dönüş yılı” olacağını söyledi.

Başbakan Boris Johnson’un açıkladığı normalleşme yol haritasının ardından 24 içinde rezervasyonların yüzde 1000 arttığını ifade eden Jet2’nun CE’su, ”Türkiye, Yunanistan, Kıbrıs ve Kanarya Adaları güçlü talep aldı ancak her yer yükseldi, her alanda artış görüyoruz.” ifadelerini kullandı.

”Tedarikte sıkıntı yaşanabilir”

Ancak pazarda genel olarak kapasitenin azaldığının altını çizen Steve Heapy, ”Belki tüm oteller açılmayacak. Sosyal mesafe de olabilir. Bu nedenle insanların erken rezervasyon yapmasının akıllıca olduğunu düşünüyorum. Bu şekilde devam ederse tedarikte bazı kısıtlamalar olabileceğini düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

  • Web Tasarım: Webius Digital