AKTOB – Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği

Haber Detayı

AKTOB 19 Mart 2018

MITT Moskova Turizm Fuarı Yoğun Türkiye İlgisi ile Gerçekleşti.

13-15 Mart 2018 tarihleri arasında gerçekleşen MITT Moskova Turizm Fuarı’nda Türkiye, T.C.Kültür ve Turizm Bakanı ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından temsil edildi. Her iki bakan da Türkiye Rusya Federasyonu ilişkileri ve turizmde yapılacak işbirlikleri konusunda görüşmelerde bulundu.

Fuar kapsamında çeşitli etkinliklerin gerçekleştiği Moskova’da AKTOB Başkanı Dr.Erkan YAĞCI Türkiye alanı fuar açılışını yapan T.C. Kültür ve Turizm Bakanı Numan KURTULMUŞ ve Dışişleri Bakanı Mevlüt ÇAVUŞOĞLU ile sektörü ilgilendiren konularda istişarede bulundu.

Fuar kapsamında çeşitli temasla bulunan DR. Erkan Yağcı Rusya pazarına ilişkin yaptığı değerlendirmede; “fuar öncesinde de önemli talep artışına dair veriler gelmeye başlamıştı, Türkiye 2018 yılında tüm pazarlardan önemli artışlar bekliyor. Rusya Federasyonu en önemli pazarımız konumunda, geçtiğimiz iki yıl yaşadığımız kayıpları  telafi edebileceğimiz dönemlere giriyoruz, en önemlisi kalitemizi belirleyecek olan fiyatlara yeniden dönmemizdir, bunu da kademeli olarak konaklama sektörü olarak gerçekleştirmemiz gerekiyor.” dedi.

Yorumları göster.

  • Web Tasarım: Webius Digital