AKTOB – Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği

Haber Detayı

aktob 18 Mart 2019

MITT Moskova Turizm Fuarı’ndan Olumlu Sinyaller Geldi

Türkiye’nin iki büyük pazarından biri olan Rusya’nın en önemli turizm fuarı MITT Moskova iyimser bir hava ile sonuçlandı. 12-14 Mart 2019 tarihleri arasında gerçekleşen fuarda, AKTOB Başkanı Dr. Erkan YAĞCI ve AKTOB Yönetim kurulu üyeleri çalışmalarda bulundu.

AKTOB Başkanı Dr. Erkan YAĞCI pazar ve fuara ilişkin yaptığı değerlendirmede; ” Rusya Fed. Antalya ve Türkiye için en önemli kaynak pazarlarımızdan birisi. Bu yıl beklentimiz talebin artacağı yönünde, ancak büyük bir sıçrama beklemiyoruz.  Ancak orta ve uzun vadede beklentimiz bu pazardan oldukça fazla. Henüz Türkiye ve Antalya’ya gelmemiş büyük bir potansiyel var. Türk kökenli tur operatörlerinin bu pazardaki büyük gücü en önemli avantajlarımızdan. Bunun yanı sıra,  Antalya’ya yaz kış devam eden tarifeli seferlerin artırılması, pazarda sezonun uzamasına fayda sağlayacak. Rusya Fed.’dan kış dönemi için yeni konseptler, cazibenin artırılması yönünde çalışmalar yapıyoruz.” dedi.

Bu yılki MITT Moskova Fuarı’nda Türkiye standının 4’te 3 oranında küçüldüğü görüldü. Daha önce 1.200 metrekare alana yayılan Türkiye standı, bu yıl 300 metrekareye düşürüldü.

Türkiye’nin Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar, Türkiye standını ziyaret ederek katılımcılarla görüştü.

  • Web Tasarım: Webius Digital