AKTOB – Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği

Haber Detayı

AKTOB 9 Mart 2020

Rusya ve İngiltere Türkiye’yi Seyahat Edilebilir Ülke Olarak Gösterdi

Suriye İdlib olayları nedeniyle Türkiye ile Rusya arasında ilişkilerin gerginleştiği geçtiğimiz günlerde Rus basınında Türkiye’ye 2016 yılındaki uçak düşürme krizinde olduğu gibi seyahat boykotu ilan edilmesi haberleri, yerini ‘Türkiye’ye rahatlıkla gidebilirsiniz’e bıraktı…
İngiliz Basınında  çıkan haberlere göre, güvenli tatil bölgeleri arasında Türkiye yer aldı. İngiltere’de bir gazetenin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tehdidi açısından tatil için güvenli ülkeler arasında Türkiye’yi gösterdi.İngiltere’nin Daily Express gazetesi, 10 Nisan’da başlayacak paskalya tatilini yurt dışında geçirmek isteyenlere, koronavirüs tehdidi olmayan Türkiye’yi önerdi.

Türkiye’nin turizmde birinci pazarı olmanın yanı sıra 2020 yılı planlarının gerçekleşmesinde belirleyici konumda olan Rusya pazarından Türkiye ile ilgili olumlu mesajlar gelmeye devam ediyor.
Erdoğan ile Putin görüşmesi ve  anlaşmaya varıldığı açıklamasından sonra Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) peş peşe Türkiye ile ilgili olumlu mesajlar yayınlamaya devam ediyor…
5 Martta Türkiye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Moskova’daki görüşmesi ve görüşmeden iki ülke arasındaki ilişkilerin düzeldiğine ilişkin anlaşmanın açıklanmasından sonra Rusya’da Türkiye ile ilgili hava tersine döndü.
İki lideri görüşmesinden sonra kısa adı ATOR olan Rusya Tur Operatörleri Birliği yaptığı açıklamada Rusların Türkiye’ye rahatlıkla gidebileceğini, güvenlik sorunu olmadığını, koronavirüs sorunu da bulunmadığını söyledi.
ATOR açıklamasında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın koronavirüs ile ilgili söylediği “Almış olduğumuz etkili önlemler sayesinde Türkiye’yi koronavirüsten korumayı başardık” sözlerine yer verilerek Türkiye’nin, İran, Çin, İtalya, Güney Kore ve Irak dahil olmak üzere beş ülke ile sınırları kapattığı belirtiliyor.
ATOR liderler görüşmesinden sonra da yaptığı açıklamada ‘Türkiye’ye rahatlıkla gidebilirsiniz” demişti.
  • Web Tasarım: Webius Digital