AKTOB – Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği

Haber Detayı

AKTOB 15 Haziran 2022

TGA Mayıs Ayı Bülteni Yayınlandı

TGA( Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı) Reklam ve Dijital Tanıtım Faaliyetleri , Etkinlik ve Organizasyonların yer aldığı aylık bülten yayınlandı.

TGA, Mayıs ayında toplam 977 kişiyi ağırladı

Mayıs ayında Türkiye’nin 19 şehrinde organize edilen 45 etkinlikte, TGA tarafından dünyanın 47 ayrı ülkesinden davet edilen 156’sı basın mensubu, 37’si influencer olmak üzere toplam 977 kişi ağırlandı. Mayıs ayı boyunca yapılan etkinlikler ve ağırlamalar içinde ön plana çıkanlar ise şöyle:

Kültür yollarına rekor sayıda yabancı basın ağırlaması
İstanbul ve Ankara’nın, tarihi ve güncel kültür zenginliklerine canlılık katmak ve sahip oldukları kültürel mirası dünya vitrinine taşımak üzere hayata geçirilen Beyoğlu ve Başkent Kültür Yolu, aynı anda iki festivalle sanatseverlerle buluştu. 28 Mayıs’ta başlayan ve 12 Haziran’da sona eren festivallerin programlarını deneyimletmek ve aynı zamanda İstanbul ve Ankara’nın kültür-sanat potansiyellerini yurtdışına tanıtmak için TGA tarafından 30 ülkeden toplam 64 yabancı basın mensubu ağırlandı. 27 Mayıs-2 Haziran tarihleri arasında gerçekleşen ağırlamada misafir basın mensupları, İstanbul ve Ankara’daki konserlere katılırken, birçok sergiyi de gezme şansı buldular.
  • Web Tasarım: Webius Digital