AKTOB – Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği

Haber Detayı

Thomas Cook Yetkilileri Aktob ve Türofed ile Buluştu
aktob 10 Eylül 2017

Thomas Cook Yetkilileri Aktob ve Türofed ile Buluştu

Thomas Cook Yöneticileri, Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Erkan Yağcı,  Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED)  Başkanı  Osman Ayık , AKTOB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kaan Kavaloğlu ve AKTOB Genel Sekreteri Yeliz Gül Ege ile  bir araya geldi.
28 Ağustos 2017 tarihinde gerçekleşen toplantıya, Thomas Cook Avrupa Bölge ve Ürün Direktörü Andreas Thams, Thomas Cook Almanya Kısa ve Orta Mesafe Destinasyon Ürün Müdürü Sacha Büsseler, Thomas Cook  Orta ve Doğu Avrupa CEO’su Stefanie Berk,  Öger Tours Genel Müdürü Songül Bektaş Rosati ve Diana Turizm Yönetim Kurulu Üyesi Burak Tonbul katıldı.
Toplantıda;  Avrupa Pazarı’nda 2017 yılı değerlendirilerek, 2018 yılına yönelik satış ve uçak planlaması görüşüldü.
Toplantı ile ilgili değerlendirme yapan AKTOB Başkanı Dr. Erkan Yağcı; “mevcut talep artışının 2018 yılında da sürdürülebilirliğini sağlamak için bir araya geldiğimiz Thomas Cook yöneticileri ile rakip destinasyonların durumu ve  2018 yılı için yapılması gerekenleri özellikle karşılıklı desteklemeler ve kapasite artışı ile ilgili  görüşmeler yapıldı.  Antalyanın özellikle 2014 ve 2015 yılındaki talep yapısına ulaşması için yapılması gerekenleri özellikle görüştük.  Bunlara ilaveten;  Türkiye satışlarının Avrupa Pazarı’nda 2018 yılında da artış göstereceğine dair verilerin alındığını, bu nedenle uçak sayısı artırılarak planlamalara gidilecek. Fiyatların önümüzdeki yıldan itibaren  2014 yılına yakın daha sürdürülebilir bir zemine oturmasını da bekliyoruz.” Ayrıca Thomas Cook’un ve Diana Turizmin Türkiye ve Antalya turizmine bu zor dönemde verdikleri destek için de teşekkür ediyoruz”.dedi.
  • Web Tasarım: Webius Digital