AKTOB – Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği

Haber Detayı

aktob 1 Mart 2020

Turizm Geliştirme ve Tanıtım Ajansı Fotoğraf ve Film Çalışmalarını Yayınladı

Türkiye Turizm Geliştirme ve Tanıtım Ajansı Yönetim Kurulu’nda yer alan AKTOB Bşk. Dr. Erkan YAĞCI, ajansın Türkiye tanıtımında materyallerin oluşturulmaya başlandığı ve güzel çalışmalar imza atılmaya başlandığına dikkat çekti.

Artık yalnız sayıya değil gelir artırmanın yollarına odaklanmak lazım. bazı pazarlarda yaşanan rezervasyon tutmak gibi alışkanlıkları da tr etmek lazım. Çünkü TTGA planlarımız da gösteriyor ki, turizme bütünleşik bakmalıyız. Bu olmazsa istikrardan uzaklaşırız”dedi.

Pazarlara bütünleşik bakmalıyız

Dr. Erkan Yağcı, Ana pazar Rusya’dan 7 milyon, ikinci ana pazar  Almanya’dan 5 milyon turist geldiğine dikkat çekerek şöyle dedi:

“2019’da 2014 yılı rakamını yakalamış olduk. Fiyatlar çok kolay düşüyor ama toparlanması uzun süre alıyor. Türkiye, Rusya’da olduğu gibi Alman pazarında büyümelidir. Bunu çok iyi düşünmeliyiz. Antalya, 2023 yılına kadar Almanya ve Avrupa pazarında büyümesi lazım. Yani bütünleşik bakmalı ve sürdürülebilir kılmalıyız”

Bu kapsamda, her kesimin tanıtım çalışmalarında kullanılmak üzere, fotoğraf arşivi ve film çalışmaları oluşturulmaya başlandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığınca 2019 yılında yürütülmekte olan iletişim stratejisi

kapsamında müze tanıtım filmleri ile filmlerin yapımının gerçekleştirildiği müze ve

ören yerlerinde fotoğraf çekimleri yaptırılmıştır.

Çekimi yapılan söz konusu filmler, hedef pazarlarımızdaki geleneksel ve dijital tüm

mecralarda yayınlanmaya başlamıştır.

Film ve fotoğraflar turizm amaçlı tanıtımlarda kullanıma açık olacaktır.

Filmler

Fotoğraflar:

  • Web Tasarım: Webius Digital