AKTOB – Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği

Haber Detayı

Turizm Pazarı; Polonya
aktob 14 Haziran 2016

Turizm Pazarı; Polonya

Antalya ‘da Pazar geliştirme çalışmaları kapsamında bir araya gelen Antalya Tanıtım Heyeti ile 7-8 Haziran 2017 tarihlerinde Polonya’ya giden Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanı (AKTOB) Erkan Yağcı Polonya Pazarı ve yapılan çalışmalara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Erkan Yağcı; “Orta Avrupa’da yer alan ve Avrupa’nın gelişen yüzü olan Polonya, Avrupa Birliği geçiş sürecinin en başarılı ekonomileri arasında gösteriliyor. Turizm kaynak pazarı olarak pek çok ülkenin hedef pazarı olan Polonya, Türkiye ve Antalya için de özel bir öneme sahip.  Polonya Avrupa Birliği Üyeleri içerisinde 2017 ilk 5 aylık dönemde en yüksek çıkış yapan ülke oldu. Bu çıkışın artması ve devamını sağlamak üzere temaslarda bulunduk” dedi.

Antalya Tanıtım Heyeti ve Varşova Tanıtma Müşavirliği ortak çalışma yaparak kahvaltılı basın toplantısı düzenlendi. Çok sayıda basın mensubunun yer aldığı basın toplantısında Türkiye ve Antalya hakkında kapsamlı bilgiler verildi.

Varşova Tanıtma Müşavirliği ile tanıtım çalışmalarında işbirliklerinin geliştirilmesi yönünde yapılan görüşmeler neticesinde Polonya’nın önemli medya mensupları Antalya’ya davet edilerek ağırlanacak.

Antalya Tanıtım Heyeti’nde yer alan AKTOB Başkanı Erkan Yağcı, ICF Airports Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Döngel, Antalya Tanıtım Vakfi Başkanı Nizamettin Şen, ATSO Başkan Yrd. ve Antalya Tanıtım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Hacısüleyman, Antalya Polonya Fahri Konsolosu ve TÜROFED Başkan Yrd. Sururi Çorabatır, TTYD(Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği) Başkan Yrd. Ayhan Bektaş,  Polonya Seyahat Acenteleri Birliği Genel Kurulu’nun Antalya’da yapılması yönünde davette bulundu.

Pazara ilişkin rapor yayınlandı.

  • Web Tasarım: Webius Digital