AKTOB – Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği

Haber Detayı

AKTOB 5 Ağustos 2018

Turizmcilerden Antalya Spor’a “Tam destek, Gönülden destek”

AKTOB Başkanı Dr. Erkan YAĞCI Antalyaspor’a ” Tam Destek, Gönülden Destek” dedi.

Başkan Yağcı; Antalyaspor’a sağlayacakları destek konusunda şunları söyledi; “destinasyonların markalaşma sürecinde futbol takımları ait olduğu kente önemli katkılar sağlıyor. Dünyanın çeşitli ülkelerinde Barselona, Real Madrid gibi kentle özdeşleşmiş, marka şehir, marka takımlar var.  Antalya Sporu markalaşma sürecimizde bizlere sinerji verecek bir klüp olması yönünde destek vereceğiz.

Ayrıca futbol turizmi, Antalya ve Türk turizmi için önemli bir turizm çeşidi haline geldi.  12 ay turizm hedefinin önemli araçlarından birisi oldu.  Antalya’da kamp yapmaya gelen büyük futbol klüpleri, ekonomik kazanımların dışında tanıtımın en önemli enstrümanlardan, her gelen klüple birlikte dış basın ve medya kuruluşları da takımlarla birlikte bölgeye gelerek tanıtıma büyük katkı sağlıyor.

Antalya’nın takımı Antalyaspor’un,  12 ay turizm hedefindeki yeri ve önemi nedeni ile turizm sektörünün klübe sahip çıkarak  büyükler ligine taşımalı. Şehrin tüm dinamikleri bu yönde çalışmalara hız kazandırmalı.” dedi.

  • Web Tasarım: Webius Digital