AKTOB – Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği

Haber Detayı

AKTOB 14 Nisan 2021

Turizme Verilen Her Tür Desteğin Dönüşü Olacaktır

AKTOB Başkanı Erkan Yağcı, turizm açısından vaka sayılarının düşürülmesinin ve istihdamın desteklenmesinin önemine dikkat çekti.

‘’Uluslararası uçuşlar başlamadan turizmde normalleşme mümkün değil’’

Uluslararası uçuşlar başlamadan turizmde normalleşmenin mümkün olmadığını belirten Erkan Yağcı Rusya’nın uçuşları kısıtlaması ile ilgili olarak, ‘’Temennimiz Rusya’dan gelecek heyetin Türkiye’nin aldığı önlemleri yerinde gözlemlemesi ve Türkiye’de vakaların düşmesini takiben uçuşların yeniden başlaması. Uluslararası uçuşlar başlamadan turizmde normalleşme mümkün değil.’’ ifadelerini kullandı.

‘’Kısa çalışma ödeneği devam etmeli’’

Rusya’da uçuşların durduğu, Avrupa’da ise belirsizliğin sürdüğü bir dönemde turizm sektörüne dönük istihdam desteğinin devamının önemli olduğuna işaret eden Yağcı, 54 sektörle direkt bağlantılı olan turizm sektöründe kısa çalışma ödeneğinin devam etmesi gerektiğine vurgu yaptı. Yağcı, ‘’Turizm sektörüne verilen her türlü destek ülkenin ekonomik ve sosyal gelişimine destektir. Bu kadar çok bilinmezliğin olduğu bir dönemde istihdam desteği son derece önemli. Turizme verilen her türlü desteğin ilerisi için geri dönüşü olacaktır.’’ ifadelerini kullandı.

  • Web Tasarım: Webius Digital