AKTOB – Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği

Haber Detayı

aktob 23 Eylül 2019

Türk Turizminin 150 Yılı Sergisi Açıldı

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, AKTOB Başkanı Erkan Yağcı, Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, ATSO Başkanı Davut Çetin, ATAV Başkanı Yeliz Gül Ege, turizm sektörünün önde gelen isimleri, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Beykan Çizel, fakülte öğretmen ve öğrencileri ile basın mensuplarının da katıldığı törene, OTI Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ayhan Bektaş ev sahipliği yaptı.
OTI Holding’in, 20. yılına özel kalıcı eserler bırakmak fikri ile 2012 yılında hazırlattığı, küratörlüğünü Gökhan Akçura’nın yaptığı sergi, Antalya Kültür Merkezi’nde açıldıktan sonra gezici bir sergi olarak Türkiye’nin muhtelif yerlerinde sergileniyor.
OTI Holding tarafından Turizm fakültesine bağışlanan sergi, hem sektörü hem de yetişen 4.kuşak turizm öğrencilerini önemli bir bilgi birikimi ile besleyecek bir kaynak eser niteliğinde. Galata rıhtımındaki vapurlardan, Orient Express’e, Sarayburnu’ndan Kapalıçarşı’ya, Pera Palas’tan ilk hava, deniz ve otobüs yolculuklarına kadar Türkiye turizmi için çok önemli sayılabilecek birçok hatırayı içeren sergi, 1863 yılına dayanan Türkiye turizminin dönüm noktalarını ve 150 yıllık gelişimini gösterirken Türkiye turizm tarihine de ışık tutuyor.
  • Web Tasarım: Webius Digital