AKTOB – Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği

Haber Detayı

AKTOB 29 Mart 2018

UITT Ukrayna Turizm Fuarı Kiev’de Başladı

Türkiye açısından Rusya’nın ardından Bağımsız Devletler Topluluğu’ndaki en büyük turizm pazarı olan Ukrayna’da başlayan Ukrayna Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda Türkiye standına yoğun ilgi ile başladı. 

Son yıllarda büyük gelişme gösteren Ukrayna’daki fuara katılan Türk turizmciler, 2018 yılında bu ülkeden 850 bin ila 1 milyon arasında ziyaretçi hedefliyor. 

Faurda değerlendirme yapan Tanıtma Genel Müdürü İrfan Önal, bu pazarda son 3 yıldır büyüyor olmaktan memnuniyet duyduklarını belirterek,“2016 yılında, Ukrayna için “1 milyon turisti aşma” hedefini koyduklarını ve bunu başardıklarını” belirten İrfan Önal; “Ukrayna ile turizm ve kültürel ilişkilerimizi karşılıklı olarak geliştirmek istiyoruz. Bu sene iyi bir sezon geçirmek istiyoruz; buradaki ilgi de bunu gösteriyor.” dedi.

TC Kiev Büyükelçisi Yönet Can Tezel ise, Bakanlık ve turizmcilerin Ukrayna’da çok önemli tanıtım çalışmaları gerçekleştirdiklerine dikkat çekerek; “gelecek dönemde Ukrayna pazarında yeni rekorlar kırmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

  • Web Tasarım: Webius Digital