AKTOB – Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği

Haber Detayı

AKTOB 6 Temmuz 2020

Ukraynalı Medya Mensuplarına “Sağlıklı Turizm Sertifikasyon Programı” Anlatıldı

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı öncülüğünde gerçekleştirilen büyükelçiler daveti ardından, medya mensupları da Antalya’da ağırlanmaya devam ediliyor.

Alman medya grubunun Antalya’da ağırlanmasının ardından Almanya’nın önde gelen gazetelerinde çıkan olumlu haberlerde Türk turizminin pandemi ile mücadelesindeki önemli çalışmalar konu edilmişti.

Antalya Türk turizminin önemli pazarlarından olan Ukrayna’dan da davet edilen medya mensuplarına AKTOB başkanı Erkan Yağcı, havalimanından girişlerden itibaren yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirme yaptı.

AKTOB Başkanı Erkan Yağcı ; “Antalya Bölgesi pandemi sürecinin normalleşme sürecine geçmesi ile birlikte “Sağlıklı Turizm Sertifika Programı”nda yer alan  yeni kriterlerle kısmi olarak misafir ağırlama durumuna geçmektedir. İç turizmde başlayan hareketlenme, yeni hava koridorlarının  da açılması ile güvenle gelinebilecek destinasyon olarak dünya medyasında yer alınması büyük önem taşımaktadır. Bu yönde çalışmalarımız T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığımız ile koordineli olarak artarak devam edecektir.” dedi.

  • Web Tasarım: Webius Digital