AKTOB – Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği

Haber Detayı

aktob 27 Ağustos 2018

Uzun Bayram Tatilinde Antalya Otelleri Doldu

Uzun bayram tatili içi pazarı da hareketlendirdi. Yüksek sezon olması nedeniyle büyük oranda dolu olan Antalya konaklama sektörü, iç pazardan gelen yüksek talebe zaman zaman olumlu yanıt veremedi.

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği(AKTOB) Başkanı Dr. Erkan Yağcı yaptığı açıklamada; “Türk konuklarımız yüksek sezon ve bayram dönemleri için tatil planlarını erkenden yapmalı. Erken rezervasyon indirimlerinden de faydalanarak doluluk oranlarının yüksek olduğu dönemler için tatillerini garanti altına alabileceklerdir.” dedi

Bayram tatilinin 10 güne çıkarılmasının iç pazarda misafirlere tatil yapma esnekliği sunduğunu anlatarak, yabancı turistlerin de yoğunlukta olduğu bir sezonda, iç pazar yoğunluğunun da başladığını bildirdi.

Otellerin dolmaya başladığına dikkati çeken Yağcı, “30 Ağustos-2 Eylül tarihlerinde oteller yüzde 100 dolu olacak. Yüksek sezondayız, iç pazar da turizme ciddi anlamda katkı sağladı. Vatandaşlar artık tatil yapmanın lüks değil, bir ihtiyaç olduğunun farkına vardı. İç pazar hareketli olursa dışa karşı anlık krizlerde dayanıklı oluruz. Bayram tatilinde Antalya´da 1 milyondan fazla kişi tatil yapacak. Bu büyük bir rakam. Yüzde 70´i yabancı, yüzde 30´u iç pazar olacak” diye konuştu.

Sahillerde ki otellerde yer yok, 10 gün olan uzun Kurban Bayramı tatili dolayısıyla tatil merkezlerinde ciddi hareketlilik yaşandığını dile getiren turizmciler, sahillerdeki otellerin doluluk oranının yüzde yüze ulaştı.

  • Web Tasarım: Webius Digital