AKTOB – Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği

Haber Detayı

aktob 7 Kasım 2017

WTM Dünya Seyahat Pazarı Fuarı Başladı

Her yıl Londra’da düzenlenen WTM Dünya Seyahat pazarı Turizm Fuarı 37. Kez kapılarını dünya turizm profesyonellerine açtı.  2016 yılında 51.000 seyahat profesyonelinin ziyaret ettiği fuar 6-8 kasım 2017 tarihleri arasında 3 gün sürecek.
Fuarın ilk günü Türkiye alanında yoğun iş görüşmeleri gerçekleşti. İngiliz seyahat pazarından  2018 yılında önemli artışlar bekleniyor. Bu yönde tur operatörleri kapasite artışına gittiklerine yönelik açıklamalarda bulundu. Bu nedenle Türkiye’ye yönelik satış pazarlama  faaliyetlerini yoğun şekilde sürdürüyorlar. WTM Turizm sektör temsilcilerinin ilk buluşma noktası olması nedeni ile fuarın ilk günü yoğun temaslarla geçiyor.
Antalya Bölgesi’nde İngiliz golfcülerin yoğun ilgi gösterdiği Belek Bölgesi,  T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı stant alanı dışında ayrı bir alan alarak Belek bölge ve otellerin tanıtımını yapıyor.
Türkiye stadında  bir alanın  Troy alanı olarak düzenlenerek, katılımcı stantlara ayrılan bölümün içinde yer aldı,  fuarın ilk gününde Türkiye alanında yoğun ve kalabalık bir ortam oluştu.

Türkiye’nin en önemli turizm pazarlarından biri olan İngiltere’den 2015 yılında 2 milyon 512 bin turist gelmişti. 2016 yılında ise yüzde 32 düşüşle 1 milyon 711 bin İngiliz turist Türkiye’yi ziyaret etti.

  • Web Tasarım: Webius Digital