AKTOB HAKKINDA

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB), konaklama sektöründe, sistemli birlik yapılanması gereksinimi üzerine 1984 yılında kurulmuştur.

Faaliyetine, Antalya Turistik İşletmeciler Derneği (ANTİD) adı ile başlayan birlik ardından adını; Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (AKTİD) ve Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) olarak değiştirmiştir. Birlik; hizmet üreticilerinin tek merkezden, sektörün ulusal ve uluslar arası kurum ve kuruluşlar ile iletişimini sağlamak, sektörü kalite, çağdaşlık ve liderlik üçgeninde buluşturmak hedefi ile çalışmaktadır.

Kuruluşundan bu yana AKTOB, kaliteyi felsefesi yaparak devam ettirdiği bu yolculuğuna 30 yılı aşkın süredir devam etmektedir.

Aynı zamanda, ülke turizminde ağırlıklı paya sahip olan Antalya’yı marka yapmak ve dünya turizm pazarında lider destinasyon yapmak vizyonumuzla oluşturduğumuz Antalya Tanıtım Komitesi içerisinde de çalışmalarımız yine aynı felsefe ile devam etmektedir.

504 üyesi bulunan AKTOB; 145 binden fazla oda ve 313 binden fazla yatak kapasitesi ile konaklama sektörünü temsil eden en büyük örgütlü yapılardan birisidir.

Başta üye sayısının ve hizmetlerin artırılacağı önümüzdeki dönem hedeflerine paralel olarak birliğimiz, kamusal alanda daha etkin görevler almayı ve sektör bazında yön veren, yol gösteren ve yaptırımları olan bir yapıya kavuşturma çalışmalarına hızla devam etmektedir.

Saygılarımızla,

TURİZMDE DİJİTALLEŞME