Araştırmalar

AKTOB

Sektörel Araştırmalar

Turizm dünyasındaki en son gelişmeler, trendler ve beklentiler hakkında bilgi sahibi olmak için AKTOB’un detaylı ve kapsamlı bültenlerini okumaya vakit ayırmanızı öneririz. Bu bültenler, sektörel anlayışınızı genişletme ve gelecekteki seyahat kararlarınızı bilinçli bir şekilde yönlendirme imkanı sunacaktır.

Turizm Kaynak Pazar - Birleşik Krallık

Birleşik Krallık seyahat kısıtlamalarının Mart 2022’de kaldırılması,
denizaşırı tatillerin geri dönmesini sağladı. 2022 yılında İngilizlerin %45’i yurtdışı gezisine çıktı…

Gelişen Pazar - Polonya

Başkan Kavaloğlu Polonya Turizm Kaynak pazarına ilişkin yaptığı değer- lendirmede; Orta Avrupa’da yer alan ve Avrupa’nın gelişen yüzü olan Polonya, Avrupa Birliği geçiş sürecinin en başarılı ekonomileri arasında yer alıyor…

Yurtiçi Seyahat Pazarı

2022 yılı tüm dünyada toparlanma yılı olarak görünse de iç pazar için aynı olumlu veriler aldığımızı söyleyemeyiz. Artan konaklama maliyetlerinin iç pazara yansıması kaçınılmazdı. Bu durum, maliyet endeksli tatilciler için negatif yönde etki yaratacaktır.

Türkiye Turizm İstatistikleri Raporu

Türkiye 1980’li yıllarda turizmi teşvik hamlesi ile dünya turizm pazarına hızlı bir giriş yaparak dünya turizm endüstrisine sunduğu çok seçenekli turizm olanakları ve başarılı yatırımları ile 1990’lı ve 2000’li yıllarda dünya turizm devleri arasında yerini almıştır.

Turizm Sektörü

E-Bülten

AKTOB’un son bültenlerini okuyarak, turizm sektörünün son trendlerini, gelişmelerini ve gelecek beklentilerini yakından takip edebilirsiniz. Bu bilgiler, tatil planlarınızı yaparken veya turizm sektörüne dair genel bir bakış açısı edinirken size yardımcı olacaktır.

E-Bülten Katılım Formu

SEKTÖRE AİT GÜNCEL

HABERLER