Antalya’da Cumhuriyet Coşkusu

ANTALYA’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100’üncü yılı, konserler ve kutlamalarla dolu yoğun bir programla geçti

AKTOB Ekim ayı bültenini Cumhuriyet Özel Sayısı olarak  yayınladı.

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI PROGRAMI

Kent, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100’üncü yılına çok sayıda etkinlikle hazırlandı. Antalya Valiliği ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa gerçekleştireceği programların yanı sıra, merkez ilçedeki belediyeler de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı heyecanını yaşadı. Antalya Valiliği’nin hazırladığı programda çok sayıda sanatçı konser verdi.  Konyaaltı Caddesi’ndeki aydınlatmaların rengi kırmızı beyaz olarak değiştirildi. 27 Ekim Cuma günü Cumhuriyet konserleri ile başlayacak kutlama programı, 29 Ekim Pazar günü gece yarısına kadar sürdü.

29 EKİM PAZAR PROGRAMI

Olbia Kent Meydanı’nda saat 15.00’te Türk Yıldızları özel gösteri yaptı.
Konyaaltı Varyant’ta 18.30’da fener alayı düzenlendi.
Şarkıcı Sefo, Cumhuriyet Meydanı’nda 21.00’de konser verecek.
Cumhuriyet Meydanı ve Tophane Çay Bahçesi bölgesinde dron ve havai fişek gösterileri 22.45’te başladı.

İLÇELERDE KONSER HAREKETLİLİĞİ

Alanya’da Funda Arar konseri 21.00’de belediye binası arkasında, Demre’de Zakkum konseri 21.00’de, Döşemealtı ilçesindeki Aleyna Tilki 20.00’de, İbradı’da Tuğba Bilgili konseri 19.00’da, Kaş ilçesinde Burcu Güneş 20.00’de, Kemer ilçesinde 20.30’da Haluk Levent, Gökhan Türkmen Manavgat ilçesinde 20.30’da  Cumhuriyet Bayramı’na özel konserler verdiler.

Mete Gazoz, sönmeyen ateşle ok yakıp, atış yaptı

Kumluca ilçesindeki Yanartaş bölgesinde 2020 Tokyo Olimpiyat Şampiyonu Mete Gazoz, gece yarısı sembolik ateş yaktı, gençlerle bir araya geldi.

Antalya’nın Kemer ilçesinde Cumhuriyet’in 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında; olimpiyat şampiyonu milli okçu Mete Gazoz, Yunan mitolojisine ‘Olimpos’un Sönmeyen Ateşi’ olarak konu olan Yanartaş Milli Parkı’ndaki ateşle ok yakıp, atış yaptı.

Paylaşın :

Diğer Haberler